Скільки українців підтримують вступ України до НАТО та як змінилися цифри за десять років — опитування

Діана Просяник редакторка сайту
скільки українців підтримують ідею вступу до НАТО

Ще до початку повномасштабної війни у нашому суспільстві активно поширювалася думка про необхідність вступу України до Північноатлантичного альянсу. Після 24 лютого кількість українців, що підтримували ідею вступу до НАТО, суттєво збільшилася.

Про це повідомила віце-спікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк. Детальніше про те, скільки українців підтримують ідею вступу до НАТО — розповідаємо далі у матеріалі.

Скільки українців підтримують ідею вступу до НАТО

Нині 77% українських громадян підтримують вступ країни до НАТО. Це свідчить про значне зростання підтримки, порівняно з 2014 роком. Тоді, згідно з даними соціологічної групи Рейтинг, лише 34% громадян виступали за такий крок, а 43% були проти.

Якби у листопаді 2023 року проводили референдум і поставили запитання щодо вступу України до НАТО — 77% українців підтримали б цю ідею та проголосували “За”.

Проти були б лише 5%, а не взяли б участь у голосуванні 15%.

У 2023 році ідею вступу до Північноатлантичного альянсу підтримували більшість опитаних у кожному регіоні України та серед усіх вікових груп. Особливо ця тенденція виражена серед молоді віком від 18 до 35 років, серед якої рівень підтримки становить також 77%.

Така солідарність у питанні вступу до НАТО відображає єдиний цивілізаційний вибір українського суспільства.

Зміни у ставленні українців до НАТО протягом останніх 10 років є відображенням бажання стати частиною не лише до європейської, а й євроатлантичної інтеграції.

Та окрім суспільної підтримки, курс на інтеграцію до НАТО було закріплено урядом на законодавчому рівні. Відповідні зміни були внесені до Конституції України.

Водночас Україна продовжує захищати мир і безпеку в Європі зі зброєю у руках, активно відстоюючи свої інтереси та суверенітет. У зв’язку з цим, Олена Кондратюк закликала членів НАТО не лише тримати двері відкритими для вступу, але й надати чітке запрошення до Альянсу за прискореною процедурою.

Раніше ми розповідали, як пройшов саміт НАТО у Вільнюсі та що отримала Україна.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.