По-сірому та у темряві… Медики бригади Рубіж про стратегію евакуації бійців

Анастасія Жиденко редакторка сайту
медики

Вони щодня чують суцільне виття дронів, ризикують через удари КАБів і гуркіт артилерії. Проте, попри страх, медики бригади Рубіж мчать у саме пекло, щоб витягти бійців із передової.

Лікарі неначе перетворюються на супергероїв з фільмів, які щодня роблять неможливе. Їхньою історією поділилися журналісти телеканалу ICTV

Машина на вагу життя

Перероблена швидка — як справжній мобільний реанімаційний пункт. Тут усе пристосовано до фронтової реальності: фіксатори для постраждалих із травмами хребта, повітроводи, маски. Усе — на доступній відстані, під рукою.

Дуже класно працювати, коли нас двоє: один подає, інший виконує головні завдання. Або ж працюємо одночасно в чотири руки.

Про це розповів боєць НГУ Рубіж на псевдо Ченсі. 

Знімати біля точок евакуації заборонено. Надто небезпечно. Росіяни прицільно знищують навіть медичні машини.

Це дуже жирна ціль. Бо якщо вони поцілять в евакуаційну машину, загинуть як бійці, так і медики. 

Через це стає дедалі важче знайти тих, хто погодиться евакуйовувати поранених із найгарячіших точок. Тому усі лікарі на вагу золота.

Евакуація як спецоперація

30-річний Ченсі не планував потрапити на фронт. Вчився на отоларинголога, працював у приватній клініці. Але коли прийшла повістка — не ховався. Тепер він рятує побратимів під обстрілами.

Був в мене хлопець з ампутацією нижньої кінцівки, геморагічним шоком та низьким тиском. Це найважчий випадок за увесь час.

Також Ченсі зазначив, що бувають дні, коли за кілька годин привозять до десяти поранених. Масові втрати через FPV-дрони — нова страшна реальність фронту.

Тепер евакуацію часто проводять на баггі або квадроциклах. Це дозволяє обійти дороги, які ворог постійно обстрілює. 

Якщо раніше можна було і від артилерії сховатися, то зараз це трохи складніше, — розповів боєць НГУ Рубіж на псевдо Шаман.

До того ж нині евакуація — як спецоперація. Найчастіше відбувається вночі. По-сірому. Тихо. Максимально непомітно. У підрозділах з’явилися навіть колісні дрони для допомоги бійцям, а саме кейсваки!

Ченсі та його колега Шаман — не просто медики. Колись вони були бойовими медиками піхоти. Сиділи тижнями в окопах під обстрілами. Тож вони знають, наскільки важлива кожна секунда і не відступають. Бо кожен живий боєць — це їхня перемога.

Також читай просто зараз, що розповіли медики стабпункту про поранення наших захисників.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Інтерв'ю Історії