Я праці не боюся. Історія Люди, яка 9 років працює металургом

Христина Венгеляускайте
Я праці не боюся. Історія Люди, яка 9 років працює металургом

Дедалі більше жінок по всій Україні опановують чоловічі професії, чи то гірничі, чи то металургійні. У Дніпрі, на одному з найпотужніших підприємств, вони нині працюють на рівні з чоловіками та керують виробництвом і технікою.

Кажуть, нічого складного немає, а ось усвідомлення того, що вони кваліфіковано та якісно допомагають, поки чоловіки у війську є.

Людмила вже дев’ять років працює на підприємстві, починала сортувальницею, а згодом вирішили навчатися і нині керує дільницею. Про її історію розповідаємо далі.

Як жінки стають металургами в умовах війни

— Я впевнена в собі людина. Я праці не боюся. Я вмію знайти спільну мову з людьми, комунікую, тому я не боялася, — каже Людмила, у підпорядкуванні якої півтора десятка робітників.

У цьому цеху виготовляють осі, на яких згодом встановлюють залізничні колеса. Їх використовують десятки залізниць по всій Європі. Працюють жінки на рівні з чоловіками. Робота не важка, бо на дільниці все автоматизовано.

Людмила — майстриня зміни, її обов’язок не лише давати завдання, а й контролювати результат.

— Мені дуже подобається, що в нас на дільниці автоматизоване все. Сучасні верстати, на яких можна приготувати різні деталі, — ділиться жінка враженнями від роботи.

Нині на підприємстві, як і в інших стратегічних галузях, дуже бракує робочих рук. Тож на заміну чоловікам, які боронять державу, стали жінки. Вони найбільше залучені у відділі технічного контролю.

— Це майстри змін, які керують цим непростим виробництвом. Не вистачає зараз робочих рук Чоловіки захищають нашу країну в лавах Збройних сил України, і жінки поклали собі на плечі цю ношу, — розповідає директор Сергій Костенко.

Наприклад, в цеху виробництва колісних пар 30% працівників жінки. Аналогічна тенденція по всій компанії. Зараз, кажуть спеціалісти, значний дефіцит операторів автоматизованих верстатів.

Тут готові навчити навіть тих, хто ніколи в житті не працював у металургії. Головне, запевняє Людмила, — бажання.

Ми також розповідали історію мами чотирьох дітей, яка стала монтажницею СЕС.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.