X

Робота — бути в епіцентрі горя. Психологиня ДСНС про важкі виклики та емоційне відновлення

Анастасія Грубрина журналістка сайту

Рятувальники та психологи ДСНС — перші, хто приходить на допомогу у найважчі та найстрашніші моменти повномасштабної війни. Крім фізичної допомоги, вони надають і першу психологічну допомогу.

Анна Яценко — психологиня Державної служби з надзвичайних ситуацій. Вона працювала в кількох регіонах України, а також на прифронтових територіях. Історією її найскладніших викликів поділилися на сторінці ДСНС.

Найважчі виклики для психологині ДСНС

Анна стала психологинею зовсім неочікувано для себе. Її улюбленець — собака Еллі, став стимулом до навчання каністерапії (позитивна психосоціальна та фізична реабілітація завдяки проведенню часу з собаками — ред.) та кінологічних занять.

Я завжди вірила в те, що тварини можуть лікувати душі. Саме там вперше зустріла психологів ДСНС, з якими потоваришувала. Вони й запропонували мені приєднатися до своєї команди.

Так жінка поринула у нову для себе професію. Спершу робота була цілковитим шоком, адже працювати доводилося і на прифронтових територіях.

Ми їздили по прифронтових територіях і бачили зруйновані школи, спустошені будинки. Це було тяжко зрозуміти й сприйняти, — пригадує Анна.

Та складна робота й у Києві, адже ворожі ракети дістають усюди. Анна пригадує виклик, коли вона бачила обгорілі тіла, розпач людей, які втратили рідних.

Одного разу їй довелося працювати з дівчинкою, яка через стрес перестала говорити.

Я потроху її заспокоювала, виконуючи прості вправи дихання й повторюючи рухи. Коли дитина знову заговорила, це було справжнє диво. Це давало мені сили продовжувати свою роботу та бачити позитивні зміни, — ділиться жінка.

Один зі складних випадків її роботи трапився 8 липня. Тоді уламки російської ракети знищили під’їзд житлового будинку.

— Було багато загиблих і постраждалих. Я пам’ятаю молодого чоловіка, який втратив свою кохану. Ми використовували техніки повторних рухів, контрольоване дихання та контрольовані ковтки води, щоб полегшити його стан. На жаль, дівчина загинула, але ця допомога стала важливою підтримкою в його важкій ситуації.

Така робота виснажує емоційно та фізично. Тож для відновлення психологиня проводить час зі своїм собакою. Спільні ігри та тренування допомагають відволікатися від трагедій на роботі та повертатися до нормального життя.

Раніше ми розповідали історію росіянина, який перейшов на бік України.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.