Алича це різновид плодової сливи. Її плоди вживають у свіжому і висушеному вигляді. Вони смачні, соковиті та ароматні. З них готують соуси, варення, киселі, компоти. Алича буває кисла і кисло-солодка, дрібна і велика, жовта, жовто-зелена, фіолетова, синя, темно-червона.
Читай про користь і шкоду аличі, протипоказання до вживання цих ягід, про користь жовтої, синьої та зеленої аличі — у нашому матеріалі.
Аличу можна знайти у садах, парках, посадках, лісах, а весною вона цвіте першою і має рясний білосніжний цвіт.
Алича: користь для здоров’я
- Алича має у своєму складі велику кількість вітамінів: А, В1, В2, С, Е, РР. Містить лимонну, аскорбінову і яблучну кислоти.
- Плід містить калій, кальцій, магній, натрій, залізо і фосфор. Найбільше в аличі калію.
- Вона вважається дієтичним фруктом. Алича має доволі низьку калорійність, тому вважається дієтичним продуктом. Цукру в ній на 100 г продукту лише 34 ккал.
- Алича містить клітковину, а це важливо для процесу травлення. Клітковина запобігає стрибкам цукру в крові, а завдяки пектину у складі аличі, кишківник очищається від різних токсинів та шлаків. Крім того, клітковина аличі покращує обмін речовин в організмі, запобігає розвитку ожиріння.
- Алича має легкий проносний ефект, тому стане у пригоді людям, що страждають від хронічних закрепів.
Користь жовтої, синьої та зеленої аличі
Зелена алича: користь
Зелена алича активізує обмінні процеси в організмі та апетит, виводить з організму надлишки рідини, й допомагає набагато краще засвоюватись м’ясним стравам.
Завдяки аскорбіновій кислоті, що входить до складу зеленої аличі:
- підвищується імунітет;
- зменшується всмоктування холестерину;
- зміцнюються судини.
Коли людина вживає аличу, то легше переносить стрес. . Її радять застосовувати при головних болях, включати в раціон у випадках, коли спостерігається підвищення температури.
У м’якоті аличі міститься залізо, яке сприяє підвищує гемоглобін. Напій, зварений з цього фрукта, полегшує симптоми застуди.
Помічено, що зелена алича допомагає людям похилого віку і хворим на цукровий діабет, а також тим, хто страждає на алергію, в дитячому віці. Цей фрукт навіть після термічної обробки не втрачає мікроелементи та вітаміни.
В аличі зеленого кольору багато лимонної кислоти. Її застосовують як доповнення при приготуванні соусів і гарнірів до м’ясних страв.
Зелена алича має антиоксидантні властивості. У косметології роблять маску з її м’якоті та подрібнених кісточок. Особливо така маска рекомендується жінкам, у яких чутлива і жирна шкіра. Плоди допомагають позбавитися від прищів.
Користь аличі для організму людини: відео
Користь жовтої та червоної аличі
До корисних властивостей жовтої та червоної аличі можна віднести:
- Дозволяє поліпшити засвоєння жирної м’ясної їжі.
- Знижує холестерин, а також підвищує імунітет.
- Влітку фрукти добре втамовують спрагу й освіжають.
- Покращує апетит, виводить з організму зайву рідину, очищає кишківник, має жовчогінні властивості.
- Вживання аличі дозволяє розслабитися після складного трудового дня, легше перенести стресові ситуації та запобігає порушенню серцевого ритму.
- При простудних захворюваннях використовується для зниження температури тіла, усунення головного болю.
- Корисна при вагітності, оскільки здатна забезпечити організм жінки усіма необхідними елементами.
- З кісточок виготовляють масло, яке за властивостями близьке до мигдального. Воно широко використовується в косметології та парфумерії.
- Шкаралупа застосовується при виробництві активованого вугілля.
- Масло або подрібнені плоди широко використовують для різних масок, які цілюще впливають на різний тип шкіри.
- Алича має омолоджувальну дію.
- Настоянку з фрукта використовують для зміцнення волосся.
Pixabay
Алича: протипоказання
Алича у свіжому вигляді протипоказана при індивідуальній непереносності, а також при хворобах шлунка, пов’язаних з підвищеною секрецією шлункового соку.
Дуже уважно потрібно ставитися до аличі тим, хто має проблеми зі шлунково-кишковим трактом та схильність до діареї. В такому випадку її можна спробувати запекти в духовці, щоб позбутись зайвої кислоти. У дітей і людей, схильних до алергії, алича може викликати алергічні реакції.
Pixabay
Для любителів страв зі слив — наш матеріал з простим рецептом пікантної закуски на зиму з маринованих слив.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.