Вікові зміни шкіри — це природний процес, який неминуче рано чи пізно відбувається з кожним з нас. Однак, завдяки досягненням сучасної косметології, з’явилася можливість не лише сповільнити цей процес, а й зробити його менш помітним.
Антивікова косметика стає дедалі популярнішою не лише серед жінок старшого віку, а й серед молоді, яка прагне зберегти молодість та еластичність шкіри на довгі роки. Та інтерес до такої косметики породжує чимало питань: в якому віці варто почати користуватися anti-age продуктами, як обрати засоби, що ідеально підійдуть саме твоєму типу шкіри, та на що звертати увагу при їх виборі. Детальніше про усе це розповіла дерматологиня Яна Китаєва для видання The Village Україна.
Антивікова косметика: коли починати користуватися
Більшість вже звикла, що доглядова косметика розділена відповідно до вікових категорій. Такий підхід зручний для багатьох споживачів, хоча й має комерційну частку.
Однак, на відміну від загальноприйнятої практики, дерматологи визначають необхідність у використанні певних доглядових засобів не за віком, а зважаючи на конкретні потреби шкіри та наявні зміни.
Так, при появі перших ознак старіння, таких як втрата тургору, еластичності або поява зморшок, важливо включити до режиму догляду продукти з антивіковими компонентами.
Також варто пам’ятати, що протягом життя наша шкіра постійно піддається впливу безлічі негативних факторів. Йдеться про: УФ-випромінювання, куріння, алкоголь, стрес, лікарські препарати, спосіб життя та умови праці. Через усе це процес старіння може прискорюватись.
Як підібрати антивікову косметику
Щодо складових антивікового догляду та методів їх вибору, до ефективних інгредієнтів належать антиоксиданти, ретинол, пептиди, колаген, еластин та кераміди.
Приміром, ретинол сприяє оновленню шкіри та придає обличчю рівний та сяючий тон, антиоксиданти ж захищають шкіру від зовнішніх пошкоджень і сприяють її відновленню.
Вітамін Е є жиророзчинним антиоксидантом, що легко проникає у верхні шари шкіри та сприяє захисту клітин від окислення. Вітамін С стимулює синтез колагену та запобігає утворенню пігментації. Гіалуронова кислота забезпечує інтенсивне зволоження шкіри, а пептиди підтримують вироблення колагену.
Також важливим є використання продуктів з SPF для захисту від сонячних променів, що є ключовим елементом у запобіганні передчасному старінню.
Як підібрати антивіковий догляд за типом шкіри
- Для людей з сухою шкірою ідеально підійдуть продукти, що містять кераміди. Оскільки сухість і лущення часто спричинені нестачею ліпідів, використання кремів з керамідами допомагає відновити рівень кислотно-лужного балансу шкіри.
- Для людей з комбінованим типом шкіри рекомендується використовувати засоби, що поєднують кислоти та зволожувальні компоненти.
- У випадку з жирною шкірою ефективною є саліцилова кислота. Вона допомагає підтримувати необхідний рівень кислотності на рівні PH 5.5. І це особливо важливо, враховуючи схильність жирної шкіри до залужування. Використання тоніків і легких емульсій з АНА-кислотами може допомогти підтримати правильний баланс. Окрім того, не варто забувати, що жирна шкіра також потребує зволоження та регенерації.
Введення антивікових інгредієнтів у креми, сироватки чи тонери можливе на будь-якому етапі догляду за шкірою, головне — правильно обрати компоненти, які необхідні саме твоєму типу шкіри.
Також з власного досвіду Яна Китаєва рекомендує користуватися професійною дерматологічною косметикою. Однак, як альтернативу можна розглянути аптечні засоби, які порекомендує твій лікар.
Та ні для кого не секрет, що з роками “стандарти” краси змінюються. І нині дедалі більше жінок намагаються змінити своє обличчя за допомогою ін’єкцій. Однак чи безпечні вони та як загалом змінилися наші уявлення про красу ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.