Українське суспільство лише зараз почало активно боротися зі стереотипами, які десятками років насаджувалися та вкорінювалися. Зазвичай ми звикли говорити про дорослих жінок, яким розповідають: так не одягайся, тим не цікався, народжуй після 20, але до 30 років, заміж виходь, та не за першого-ліпшого, у декрет іди й завжди май вигляд, як зірки глянців!
Однак така поведінка не зʼявляється різко та у зрілому віці. Адже пропаганда “жіночного” вигляду транслюється й для дівчат-підлітків, чия психіка ще дуже вразлива до зовнішніх чинників і не може фільтрувати інформацію навколо, ділити її на корисну та шкідливу.
Наприклад, чимало дівчат починає з юності користуватися декоративною косметикою та косметологією, які так навʼязливо рекомендує використовувати якщо не фільм про красуню, то звичайний агресивний маркетинг.
То чи справді дітям необхідний такий ретельний догляд за шкірою, або він лише шкодить молодому обличчю? Про це розповіли експерти у виданні CNN.
Соціальні мережі неабияк впливають на психіку дітей. Досить часто підлітки захоплюються ідеальною картинкою, намагаються наслідувати їй. Серед усього, дівчата у юному віці починають користуватися декоративною косметикою та косметологічними засобами.
Однак дерматологиня з Атланти Джоді Ганц зауважує, що раннє знайомство з косметикою справді шкодить молодій шкірі. Це також підтверджує хімік-косметик Джавон Форд, підкреслюючи агресивність деяких компонентів, що можуть завдати більше шкоди, аніж принести користі.
Інколи батьки не розуміють, що використання таких косметичних засобів лише шкодить дітям. Натомість на молодій шкірі починають зʼявлятися висипи та алергічні реакції.
Лікарі закликають батьків звернути увагу на засоби, якими користується дитина: наприклад, чи немає там антизморшкових засобів.
А починати будь-яке лікування за допомогою косметичних засобів варто лише з появою таких проблем.
Косметологи радять використовувати підліткам лише легкий зволожувальний крем та SPF.
Додаткові засоби може призначити дерматолог, якщо у підлітка є видимі проблеми зі шкірою, висипи.
Водночас якщо дитина надто активно проявляє увагу до косметики та догляду за шкірою, психологиня Рахма Хіда радить акуратно, але відкрито ставити запитання дитині, які допоможуть зрозуміти причину такого інтересу.
Unsplash
— Багато з цих дітей, які мають такий догматичний і покроковий рутинний підхід до догляду за шкірою, можуть мати вразливу психіку, — сказала вона.
Однак батькам варто сформувати у дитини переконання, що косметика — це розвага, якою можна займатися з друзями чи самостійно, однак вона не виступає інструментом, що робить дитину кращою, або висвітлює її перед однолітками у кращому світлі.
Інколи сильний інтерес до косметики та догляду за собою виникає через комплекси стосовно зовнішності та неприйняття себе. Як полюбити себе — ми розповідали в іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.