Чи можна засмагнути в тіні: правда і міфи про УФ-промені

Леся Манзюк редакторка сайту
Чи можна засмагнути в тіні: правда і міфи про ультрафіолет

Спека. Розпал літа. Багато поціновувачів засмаги вже отримали її. Навіть не лежачи на сонці, а просто перебуваючи у своїх щоденних клопотах під його промінням, можна отримати засмагу, правда нерівномірну і не таку бажану. Існує думка, що в обідню пору, ті, хто ховаються від прямого сонячного проміння в тіні, захищають своє тіло від агресивного ультрафіолету.

Читай можна засмагнути в тіні парасольки або навісу, де краще засмагати під сонцем або в тіні і як правильно це робити — у нашому матеріалі.

Чи можна загоріти в тіні

Для того, щоб не отримати опіки, засмагати варто від сходу сонця до 11 години дня. А також після 16 години. У період з 11:00 до 16:00 варто утриматися від засмаги, адже в цей час випромінювання УФ-променів є дуже сильним, що може призвести до опіків шкіри.

Але навіть в безпечний період найкраще засмагати — це чергувати перебування на сонці, з перебуванням у тіні та купанням у водоймі.

Слід сказати, що засмага в тіні можлива.

Існує таке явище, відоме як розсіяне УФ-випромінювання. Воно виникає, коли сонячні промені відбиваються від навколишніх поверхонь, таких як земля, стіни та навіть хмари, і створюють розсіяне освітлення. Навіть перебуваючи в тіні, можна отримати деяку кількість УФ-випромінювання, яке є в цьому освітлені. 

Чи можна засмагнути лежачи в тіні

Чинники, які можуть вплинути на ймовірність засмагання в тіні:

    1. Час перебування в тіні.
    2. Інтенсивність УФ-випромінювання.
    3. Тип тіні. Непрозорі об’єкти утворюють півтінь, яка поглинає більшу частину сонячного світла.

Наслідки УФ-випромінення

Для нашого здоров’я ультрафіолетове  випромінювання може мати як позитивні, так і негативні наслідки. 
В результаті його дії може бути:

  • Засмага — це захисна реакція шкіри на ультрафіолетове випромінювання, яка допомагає знизити пошкодження шкіри.
  • Передчасне старіння шкіри. Тривалий вплив УФ-випромінювання може призвести до передчасного старіння шкіри, такого як поява зморшок, втрата еластичності та тьмяний тон шкіри.
  • Сонячні опіки. Висока інтенсивність УФ-В променів може спричинити сонячні опіки, що проявляються почервонінням, болючістю і лущенням шкіри.
  • Ризик раку шкіри. Тривалий і повторний вплив ультрафіолетового випромінювання може пошкоджувати ДНК клітин шкіри та сприяти розвитку злоякісних пухлин.

Pexels

Чи можна загоріти в тіні на пляжі

Правила засмагання в тіні

  • Якщо ти хочеш засмагнути, але боїшся згоріти — засмага в тіні — це твоє. Для швидшого результату варто засмагати під парасолькою біля води. Сонячні промені відбиваються від води й це прискорює засмагу.
  • Якщо ти хочеш сповільнити цей процес, рекомендуємо засмагати під деревом або під навісом, якомога далі від води. Це зменшить інтенсивність випромінювання ультрафіолету.
  • Уникай прямих променів сонця, але не повністю відмовляйся від світла, щоб твоя шкіра могла поглинати необхідну кількість УФ-випромінювання для засмаги.
  • Попри те, що ти перебуваєш в тіні, не забувай наносити сонцезахисний крем. Вибери засіб із рівнем SPF, що відповідає твоєму типу шкіри, і періодично оновлюй його, особливо після плавання або потовиділення.

Засмагай, дотримуючись безпечних правил засмаги й всі будуть вражені здоровим бронзовим кольором твоєї шкіри.

Для тих, хто не любить лежати на сонці, або відвідувати солярій, щоб отримати гарний бронзовий загар, є вихід — автозасмага. Читай наш матеріал про те як правильно наносити автозасмагу на тіло, щоб не було плям.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя