Життя людини багато в чому підпорядковане біологічним ритмам. Завдяки цим ритмам з людиною відбувається багато, здавалось би, дивних моментів. От саме увечері чомусь хилить на сон, а вранці ми прокидаємося. І саме від біологічного годинника залежить робота травної системи.
Читай, як реагує організм на їжу в один і той самий час та чи варто вживати їжу за графіком — у матеріалі.
Вже доведено — якщо людина знаходить оптимальний для себе режим харчування і день за днем дотримується його, це допомагає хорошому травленню, засвоєнню їжі та метаболізму, і в цілому покращує самопочуття.
Чи варто приймати їжу в один і той самий час
Лікарі рекомендують дотримуватися режиму харчування. Від нього значною мірою залежить здоров’я усього організму.
Фахівці під “режимом харчування” розуміють такі фактори, як:
- Кількість приймання їжі протягом доби.
- Час приймання їжі.
- Розподіл раціону протягом дня.
- Інтервали між їжею.
- Час, що витрачається на приймання їжі.
Чи корисно їсти в один і той же час
На це та інші питання відповідає нутриціолог, лікар-стоматолог — Олеся Долинка.
Чи варто приймати їжу в однаковий час, за графіком?
Так, варто їсти орієнтовно в один і той самий час, адже так рівномірно жовчний міхур викидає жовч, що значно впливає на якість його роботи. А це, своєю чергою, впливає на увесь обмін речовин.
Яка має бути кількість приймання їжі протягом доби?
Кількість приймання їжі залежить від того, про який вік ми говоримо та який стан організму на цей момент. Якщо мова йде про дітей — то від трьох років це п’ять-шість разів приймання їжі включно з перекусами.
Якщо мова йде про дорослих: для жінок — три повноцінних приймання їжі (сніданок, обід та вечеря) і максимум один перекус. Для чоловіків те ж саме, але якщо присутня активна фізична робота протягом дня — три приймання їжі та два перекуси.
Години приймання їжі.
Години приймання їжі залежить від режиму дня, далі я вкажу години для середньо статистичного дорослого із помірним навантаженням протягом дня:
- Сніданок — 8-10 год ранку.
- Обід — 13-15 година.
- Вечеря — 18-20 година.
- Перекус між сніданком та обідом орієнтовно 12-13 година.
Які мають бути інтервали між їжею?
Для того, щоб травна система працювала справно, рекомендовано дотримуватись інтервалів між прийманням їжі — чотири години (за умови, що людина здорова) та 12-16 годин між вечерею та сніданком.
Час, що витрачається на приймання їжі.
Згідно з дослідженням вважається, що мозок відчуває насичення їжею через 15-20 хвилин. Тому не спішіть докидати на тарілку добавку, дайте час, щоб організм відчув насичення. Коли споживаєте їжу, не відволікайтесь на гаджети чи новини, спостерігайте за тим як ви їсте, можна включити фонову приємну музику, — насичення таким чином теж наступає швидше.
Розподіл раціону протягом дня.
У відсотковому відношенні:
- на сніданок припадає — 35-40% від загального раціону за день;
- обід — 35-40 %;
- вечерю — 20-30%.
Pexels
Рекомендації з харчування
Французький просвітник і гуманіст Вольтера колись сказав: “Я не маю можливості їсти все, що люблю. Але я люблю все, що їм”.
При виборі раціону зверни увагу на наступні моменти:
- у чорному хлібі міститься більше вітамінів, мінеральних солей і клітковини, ніж у білому, крім того, щоденне вживання в їжу житнього хліба регулює роботу стравоходу і цілюще впливає на шлунок;
- дві склянки нежирного молока в день повністю забезпечують необхідну кількість кальцію, а також постачають організм високоякісним білком і вітаміном В2;
- риба і бобові містять більш корисні види білків, ніж м’ясо, що запобігають розвитку ішемічної хвороби серця;
- використовуй в щоденному раціоні більше овочів і фруктів, вони забезпечують організму необхідну кількість вітамінів, мінеральних речовин і клітковини;
- намагайся не зловживати продуктами з високим вмістом холестерину: (салом, яйцями, сметаною, жирними сортами м’яса і сирами, деякими кондитерськими виробами);
- максимально скороти кількість солодощів у раціоні;
- пам’ятай, що спиртні напої дуже калорійні, а сіль, у великій кількості, підвищує кров’яний тиск.
Постарайся знайти для себе години протягом дня, коли будеш снідати, обідати й вечеряти. Не змушуй себе слідувати десь побаченим графікам та схемам, але й не заперечуй їх повністю. Прислухайся до себе, слухай свій організм, — він все підкаже.
Для тих, хто цікавиться кето-дієтою, — матеріал навіщо вона потрібна і чи є протипоказання.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!