Чи станемо ми жити довше у майбутньому — вчені про те, як зміниться тривалість життя

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Чи зростатиме тривалість життя у майбутньому: дослідження

Науковці поділилися гарною новиною — за останнє століття середня тривалість життя людства зросла на 30 років. Особливо помітно цей стрибок відчувається у країнах з розвинутою медициною та високим рівнем доходу. 

З огляду на науковий прогрес є сподівання, що в майбутньому люди житимуть ще довше. Однак з приводу цього питання дослідники радикального продовження життя людей у ​​ХХІ столітті мають сумніви. Чому саме та яка ймовірність ще вищої тривалості життя людей — розповідаємо далі. 

Чи збільшиться у майбутньому тривалість життя людства

Протягом останніх двох тисяч років тривалість життя збільшувалася повільними темпами. Кожні сто-двісті років люди жили довше всього на рік. 

Але вже у минулому столітті це зростання значно прискорилося. Кожне десятиріччя життя людей продовжувалося на три роки.

Прориву вдалося досягти завдяки кардинальному зменшенню дитячої смертності на початку століття. Згодом покращилася якість життя у дорослих і літніх людей. Як результат, у розвинених країнах стало все більше довгожителів.

На початку 90-х років вчені вперше висунули теорію обмеження тривалості життя. Згідно з нею, в середньому вона навряд чи перевищить 85 років (88 для жінок і 82 для чоловіків), оскільки біологічне старіння є природним обмеженням. 

Водночас існує і протилежна теорія, яка припускає значне збільшення тривалості життя завдяки науковим досягненням у галузі геронтології.

Група науковців під керівництвом Яна Ольшанського з Іллінойського університету США проаналізувала демографічні дані з 1990 по 2019 рік з восьми країн, де панує висока тривалість життя. 

Результати дослідження свідчать, що лише Південна Корея продовжує демонструвати високі темпи зростання тривалості життя.

В інших країнах тривалість життя не збільшилася, особливо за останнє десятиліття. У середньому в країнах з високою тривалістю життя показники зросли на 6,5 років, тоді як у США та інших країнах вони скоротилися.

Автори дійшли висновку, що в найближчому майбутньому не слід очікувати радикального зростання тривалості життя. Це стане можливим тільки у разі значних проривів в лікуванні біологічного старіння. 

Проте в країнах з низьким рівнем доходу, де ще тільки очікуються покращення в медицині, можливе значне зростання тривалості життя.

А яка середня тривалість життя в Україні ми розповідали в нашому матеріалі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя