Чим обробити самшит від шкідників: поради, які збережуть зовнішній вигляд та здоров’я рослини

Богдана Макалюк журналістка сайту
Чим обробити самшит від шкідників: ефективні способи

У теплу пору року люди прикрашають свої клумби різними рослинами. Часто біля різних закладів або біля доріжок у дворах людей можна побачити самшит. Це гарний зелений кущ, яку переважно надають круглої форми.

Але самшит потребує дуже особливого догляду, адже часто може страждати від різних шкідників, його листя є ласим шматочком для них. Читай у матеріалі, чим обробити самшит від шкідників.

Чим обробити самшит у боротьбі з вогнівкою

Найпоширенішою проблемою, з якою стикають власники рослини, це самшитова вогнівка. Це метелик, який має досить великі розміри. Поїдають самшит гусениці цієї вогнівки, які мають зелений колір та чорну голову. Ця гусінь живиться листям рослини, швидко оголюючи гілки, що призводить до загибелі рослини. Тому варто знати, чим обробити самшит у боротьбі з гусеницями.

До ознак появи вогнівки на самшиті належать: 

  • листя та пагони покрилися тонким павутинням, шкірками личинок, екскрементами гусениць та чорними головними оболонками;
  • на гілках і листі живе велика кількість темно-зелених і жовтувато-зелених гусениць;
  • земля покрита відходами життєдіяльності комахи;
  • рослина починає швидко висихати.

Тоді люди замислюються над тим, чим обробити самшит від вогнівки. Щоб побороти шкідника, треба використовувати пестициди інсектицидної дії, переважно активна речовина у них — дельтаметрин. Також цих шкідників знищує препарат, що містить лямбда-цигалотрін.

Цими препаратами треба обробляти листя самшиту, їхня захисна дія триває 14-20 днів, а цикл розвитку комахи — близько 40 днів.

Чим обробити самшит у боротьбі з попелицею

Попелиця, більше відома як тля, пошкоджує молодий приріст, бутони, квітки, виснажує рослини. Якщо думаєш, чим обробити самшит від попелиці, тобі допоможуть  інсектициди, які за типом дії можна поділити на три види:

  • системні — захищають рослину від шкідників кілька тижнів, проникаючи в усі її частини;
  • контактні — прибирають шкідників при прямому попаданні на них;
  • кишкові — блокує травну систему комахи.

Обробку інсектицидами можна поєднувати з обприскуваннями від хвороб фунгіцидами.

Але крім цього, біля самшиту можна посадити рослини, які відлякують попелицю: базилік, кріп, фенхель, селера, рукола, петрушка, чебрець, меліса, лаванда, м’ята, чорнобривці та маргаритки.

Фото: Pexels

Чим обробити самшит у боротьбі з павутинним кліщем

Найчастіше павутинного кліща на рослинах можна побачити під час сухої теплої погоди. Цей вид кліща поселяється на звороті листя, гілки також покриваються павутинням. Шкідник харчується клітинним соком, через що на листі з’являються численні жовті цятки, а потім листя засихає і обсипається.

Щоб боротися з павутинним кліщем на самшиті, треба використовувати несистемний фосфорорганічний інсектоакарицид, який має контактну, кишкову і фумігантну дію. Також допомогти може простий розчин господарського мила у пропорції 200 г мила на 10 л теплої води.


Весна — час, коли треба піклуватися про майбутній врожай. Раніше ми розповідали, чим та коли обробляти дерева навесні.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя