Магнітні бурі на тиждень 14–20 жовтня: коли чекати і хто в групі ризику

Ольга Петухова редакторка сайту
магнітні бурі прогноз на тиждень

Середина жовтня видалася багатою на події космічного масштабу: ми спостерігаємо найяскравішу за останню чверть століття комету та північне сяйво у широтах України. З Сонця до нас мчить потужний сонячний вітер, який не лише забарвлює небо у яскраві тони, а й викликає в атмосфері Землі магнітні бурі. Точний прогноз магнітних бур на тиждень 14 — 20 жовтня, читай у матеріалі.

Магнітні бурі: як виникають

Магнітні бурі — це різкі коливання у магнітному полі Землі, які стимулює підвищена сонячна активність: коли на Сонці стає потужний спалах, в космічний простір летить сонячний вітер, потік заряджених частинок у вигляді плазми. Його швидкість вражає уяву: 400 кілометрів на секунду.

Зазвичай магнітне поле Землі тримає від нього оборону. Однак найпотужнішим вітрам вдається проникнути в магнітосферу та викликати в ній тимчасові зміни. Саме цю подію і називають магнітною бурею.

Магнітні бурі: прогноз на тиждень 14 — 20 жовтня 2024 року

Дізнатися точний прогноз можна з онлайн-карти магнітних бур. Вона має вигляд діаграми, у якій легко розібратися: висота стовпчиків та їхнє забарвлення показують інтенсивність бурі в кожен конкретний день.

Метеочутливим людям варто завчасно підготуватися, якщо сила бурі від 4 балів і вище. Такі дні позначені на діаграмі жовтими та червоними кольорами.

  • 14 жовтня — очікується слабке коливання магнітосфери;
  • 15 жовтня — підвищення ризику впливу на метеозалежних людей, магнітна буря помірної інтенсивності;
  • 16 жовтня — прогнозується магнітне збудження середнього рівня;
  • 17-20 жовтня — магнітосфера перебуватиме у межах норми.

Абсолютно точними є лише короткострокові, на найближчі кілька днів, прогнози геомагнітних бур. Як і зміни в погоді, вони відстежуються та коригуються в міру наближення цих дат.

Хто може почуватися погано під час магнітних бур

Від магнітних бур можуть страждати люди:

  • із серцево-судинними захворюваннями;
  • із хронічними захворюваннями;
  • люди похилого віку;
  • схильні до головних болів, безсоння, ті, хто працюю понаднормово;
  • ті, хто перебувають у стресі чи стані тривоги.

Аби полегшити власному організму пережити додаткове навантаження під час бурі, відмовся від важких фізичних навантажень, тривалих переїздів та перельотів, зменш кількість кави вранці та не вживай енергетичні напої.

Більше гуляй на свіжому повітрі, пий заспокійливі чаї, а якщо є проблеми з серцем, скористатися ліками, які тобі рекомендує кардіолог.

А якщо хочеш дізнатися, що зробити, щоб спати солодко і якісно — читай про дієві методи від безсоння.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя