Пасинкування перцю у відкритому ґрунті: як і коли правильно проводити

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Пасинкування перцю

У червні однією з обов’язкових процедур на городі для розсади є пасинкування перців. Якщо ти не знаєш, що це і як це робити — ми детально про все розповімо! Тут немає зовсім нічого складного, але кількість врожаю тобі сподобається!

Що таке пасинкування перцю

Спершу розберемося, що взагалі таке пасинкування. Пасинкування перців — це видалення бічних пагонів на рослині для оптимальних термінів дозрівання врожаю. Не всім перцям потрібно проводити таку процедуру.

До прикладу, якщо на твоїй розсаді у відкритому ґрунті менше ніж 10 зав’язей, а самі перці невеличкі — пасинкування не проводь. Адже перці дозріють вчасно й до холодів. Проте, якщо на перцях багато відгалужень, вони великі й розростаються в усі боки — є ризик, що вони довго зрітимуть, і можуть потрапити під прохолодну погоду.

У таких випадках уже потрібне пасинкування перців. Саме пасинкування корисне, бо збільшує зав’язі та самі плоди. Так рослина має можливість віддати більше корисного у меншу кількість плодів. Також пасинкування пришвидшує дозрівання.

Як проводити пасинкування перцю у відкритому ґрунті

Для висаджених у відкритий ґрунт перців пасинкування провести дуже легко. Насправді якщо вони у спеціальних лотках чи горщиках, процедура не відрізняється.

Зверни увагу, чи є найвищий основний бутон. Як правило він відпадає після висадки перців у відкритий ґрунт, але якщо лишився — його слід обережно зрізати. Вибірково зріж кілька бутонів на розгалуженнях скелетних гілок, щоб полегшити дозрівання перців.

Оптимальний час для пасинкування — червень, але ще одна головна умова — висота розсади. Перець має бути щонайменше 25 см заввишки.

Прибрати зі стовбура рослини потрібно всі пасинки, які ростуть до першого розгалуження. Обрізай їх разом із нижнім листям. Бутони без зав’язей, які сформувалися на скелетних гілках, також видаляй. Видаляти спершу потрібно ті бутони, що ростуть всередину, несформовані, маленькі та слабкі.

Найважливіше в пасинкуванні — вибрати правильний час доби. Найкраще робити це ввечері, після заходу сонця та поливу розсади. Адже зрізані частини перців можуть обгоріти, якщо робити це вдень.

Після пасинкування у тебе мають лишитися 2-5 пагонів для росту перців. Не можна проводити пасинкування на кущах, які мають хвороби чи занадто слабкі.

Раніше ми розповідали, що робити, якщо з’явилася кучерявість перцю.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя