Європа потребує висококваліфікованих працівників і з задоволенням залучає професіоналів, зокрема й за допомогою Блакитної карти ЄС. Які переваги мають її власники та як отримати блакитну карту ЄС — читай у матеріалі.
Що таке Блакитна карта ЄС
Блакитна карта ЄС — це дозвіл на проживання та роботу для висококваліфікованих спеціалістів із-за меж ЄС/ЄЕП.
Як отримати блакитну карту ЄС
Щоб отримати Блакитну карту ЄС, тобі необхідно підтвердити свою вищу освіту (мінімум бакалавра) або довести, що ти маєш відповідний професійний досвід.
У першу чергу на отримання карти можуть розраховувати фахівці найбільш популярних у Європі сфер: IT, математика, інженерія, медицина, викладання, архітектура, дизайн, право тощо.
Але спершу доведеться отримати пропозицію щодо працевлаштування від роботодавця в одній із країн ЄС. Він має надати тобі трудовий договір, що відповідає вимогам програми.
У різних країнах умови можуть відрізнятися, але зазвичай трудова угода має бути укладена мінімум на один рік. Але, приміром, Швеція нещодавно змінила умови: термін дії трудового договору скоротила до 6 місяців, знизила вимогу до зарплати до 1,25 середньої ставки та спростила процес подачі заявок.
Процедура подачі документів варіюється залежно від країни ЄС, але зазвичай заявки обробляються консульствами або міграційними службами.
Розгляд заяви займає від одного до трьох місяців. У разі позитивного рішення ти отримаєш дозвіл на проживання на строк дії свого трудового контракту з додатковим запасом у кілька місяців.
За необхідності термін дії карти можна подовжити, але максимальний період, на який можуть видати дозвіл, становить чотири роки.
Після закінчення цього терміну Блакитну карту можна не продовжувати, а подати заявку на постійне місце проживання.
Які документи потрібні зібрати для оформлення заявки на EU Blue Card
Кожна країна ЄС має власну процедуру оформлення Блакитної карти, тож перелік необхідних документів може дещо варіюватися. Але загалом він має такий вигляд:
- заповнена анкета;
- паспорт або ID-карта;
- підтвердження освітньої кваліфікації;
- трудовий договір;
- медичне страхування.
Можна очікувати, що додатково попросять довідку про відсутність судимостей, резюме, автобіографію, фото тощо.
Раніше ми розповідали: робота для українців у країнах ЄС, на що варто звернути увагу.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.