Якщо ти в Києві й давно мрієш про тваринку, тоді зазирни в застосунок Київ Цифровий. Там створили функцію адопції, яка дозволяє легко і швидко знайти нового друга.
Новий сервіс показує інформацію про чотирилапих з усіх притулків столиці. Отож, можна обрати котика чи песика будь-якого віку, статі й розміру.
В КМДА розповіли, як працює сервіс та що спонукало розробити такий функціонал.
Адопція тварин у Київ Цифровий: як користуватися сервісом
Директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний зазначив, що нині у притулках Києва утримують понад сім тисяч тварин.
Кількість постійно зростає через ведення бойових дій. Волонтери та військові щодня привозять нових тварин, яких рятують із прифронтових зон, і намагаються прилаштувати їх в тилових містах, зокрема й у столиці.
Менеджерка проектів застосунку Київ Цифровий Юлія Устич пояснила, як працює новий сервіс.
У розділі Адопція тварин можна переглянути тваринок, які шукають домівку, та знайти саме того песика чи котика, якого хочеш взяти додому.
Скриншот із застосунку Київ Цифровий
За допомогою функції фільтрування можна звузити результати пошуку, уточнити стать, вік, розмір кота або собаки.
Скриншот із застосунку Київ Цифровий
Також можна поділитися картками чотирилапих із рідними та друзями, якщо вони теж хочуть взяти собі друга з притулку.
Коли ви натиснете на екрані кнопку Запропонувати дім, опікун отримає вашу пропозицію та зателефонує, щоб домовитися про день для знайомства з тваринкою, — зазначила представниця сервісу.
Розгляд заяви триває до трьох днів. Після схвалення майбутні опікуни можуть забрати тварину після відповідного сповіщення. Передачу чотирилапого проводитимуть відповідно до правил притулку.
Нині в застосунку доступні понад 90 анкет хвостатих. Можливістю адопції тварин можуть скористатися не лише жителі Києва, а й мешканці інших міст.
Якщо ти є представником притулку і хочеш створити анкету свого вихованця, тоді тримай докладну інструкцію, як це зробити.
— Ми закликаємо людей за можливості не купувати тварин, а прихищати тих, хто втратив домівку і перебуває в притулках, — заявили в КМДА.
Безпритульних тварин більшає, а волонтери не мають змоги допомогти кожному. Як рятують життя тисячі хвостиків та яка ситуація з притулками в Україні — читай у нашому ексклюзивному матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.