Сенат Польщі 23 травня ухвалив поправку до закону про допомогу українцям, яка передбачає продовження терміну легального перебування українських біженців до 30 вересня 2025 року. Про це повідомляє Polska Agencja Prasowa.
В сенаті також проголосували за призначення виплат 800+. Зміни направлені на підпис президенту Польщі Анджею Дуді.
Сенат Польщі проголосував за подовження строків перебування біженців до 2025 року
87 сенаторів проголосували за поправку до закону Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни. Четверо проголосували проти та один утримався.
Пропозиція, внесена Анною Богуцькою з партії Право і справедливість, яка хотіла, щоб виплата 800+ була пов’язана не тільки з проходженням обов’язкової освіти, але й з наявністю карти перебування, не була ухвалена.
Поправка до цього закону передбачає продовження легального перебування українців, які отримали номер PESEL UKR, до 30 вересня 2025 року. Вона також прив’язує виплату 800+ до обов’язкового шкільного навчання українських дітей в Польщі з наступного року.
Документ також розширює доступ до медичних, сімейних та соціальних виплат, а також тих, що виплачуються установою соціального страхування.
Поправка надає можливість проживання в колективних засобах розміщення і визначає строк у 36 місяців, протягом якого учні можуть брати участь у додаткових безплатних заняттях з польської мови.
Рішення стосується тих, хто почав відвідувати заняття у 2022-2023 та 2023-2024 навчальних роках.
Поправки запроваджують й нові правила підтвердження особи громадянина України, який подав заяву на отримання номера PESEL. Тепер це можна зробити за допомоги дійсного документа, що засвідчує особу.
Скасування деяких пільг та грошових виплат
З 1 липня фінансування підтримки у вигляді проживання та харчування біженців, які перебувають в особливо складній ситуації, буде можливим лише на підставі підписаної угоди з місцевим воєводою або органом місцевого самоврядування, який діє за його дорученням.
Також змінюються правила участі у витратах на проживання та харчування в центрах колективного розміщення, щоб збір субсидій був більш ефективним, ніж раніше.
Закон вводить припинення пільг, пов’язаних з компенсацією витрат на проживання та харчування біженців, понесених власниками приватних приміщень.
З 1 липня також скасовується одноразова грошова допомога у розмірі 300 злотих.
Проєкт змін до закону був розроблений Міністерством внутрішніх справ і адміністрації у співпраці з Міністерством національної освіти, Міністерством сім’ї, праці й соціальної політики, Міністерством охорони здоров’я та Канцелярією прем’єр-міністра.
А докладніше про життя українських біженців в різних країнах ЄС ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.