Пуансетія: догляд і всі секрети освітлення та поливу для рясного цвітіння Різдвяної зірки

Ольга Петухова редакторка сайту
Пуансетія: догляд і всі секрети освітлення та поливу для рясного цвітіння Різдвяної зірки

Дивовижної краси квітка, яку вкрай легко занапастити неправильним доглядом. Як зробити цвітіння пуансетії розкішним, а життя у твоєму будинку довгим? Читай поради щодо догляду, поливу, освітлення пуансеттіі — у матеріалі.

Пуансетія або Різдвяна зірка — що за рослина

Найчастіше пуансетію дарують або купують напередодні Різдва та Нового року — саме на цей час припадає період її інтенсивного цвітіння. Зовні цей мексиканський екзот вражає великими квітами рожевого, червоного, кремового або білого забарвлення, великим листям і відносно невисоким — до 40-50 см, стеблом. А от у природі, в тропіках Латинської Америки, це — вічнозелений чагарник заввишки до півтора метра.

Що любить пуансетія

Якщо ти сам (-а) купуєш пуансетію у магазині, вибирай рослину, на якій багато бутонів, а не розкритих квіток. Саме такий екземпляр буде цвісти довго, як правило, від 2 до 6 місяців.

Знай: пуансетія невибаглива, але зберегти її до нової зими вдається не всім. Річ у тому, що рослина потребує особливого догляду: після цвітіння їй надають період посухи та спокою, зберігають при низьких температурах — 10-15 градусів тепла. А на початку осені, під час закладання бутонів — готують укриття для довготривалої (до 14 годин на добу) темряви.

Під час цвітіння квітці потрібно забезпечити рясний полив, обприскування та невисокі температури (15-16 гудусів тепла) — тому провітрювати доведеться часто. Якщо ти готовий (-а) забезпечити ці умови, тоді пуансетія порадує тебе цвітінням не один рік. Розповідаємо про догляд за нею детально. 

Як доглядати за пуансетією: температурний режим та освітлення

Пуансетія потребує багато світла, тож обираємо для неї сонячний бік квартири, найкращий варіант — південні та південно-східні вікна. Та попри сонце під час цвітіння квітці потрібна прохолода: 15-16 градусів тепла, тому вона буде вдячна за гарне місце на балконі. 

Якщо ж тримати квітку на підвіконні, у догляд за нею включаємо часте провітрювання, але протягів вона не виносить, від них може скинути листя. 

Після цвітіння квітку обрізаємо до 10-15 см і залишаємо у прохолодному (10-12 градусів тепла) місці. Освітлення в цей період їй не потрібне, тому для зберігання згодиться й підвал. 

Навесні квітку виймаємо з міста зберігання і ставимо на підвіконня, даємо відрости пагонам і формуємо кущ. В цей час їй потрібно багато світла і температура у межах 16-25 градусів тепла. 

Восени пуансетія закладає бутони. В цей період її на 14 годин (зазвичай з 18.00 до 8.00) закриваємо темною тканиною або просто картонним ящиком. Якщо цього не зробити — квітка не зав’яже бутонів. Накривати її доведеться протягом двох місяців. 

Як доглядати за Різдвяною зіркою: полив

Поливати пуансетію в період цвітіння потрібно рясно, але лише тоді, коли земля в горщику підсохне (але не потріскається). Після поливу не можна допускати застій води у піддоні.

Бажано часто (як мінімум, двічі на добу) обприскувати листя теплою відстояною водою, це є відмінною профілактикою від павутинного кліща.

Після цвітіння (зазвичай це початок березня) полив скорочуємо, адже пуансетія скидає листя і впадає у період спокою.

Обрізану рослину зберігаємо в темному прохолодному місці майже без поливу, або поливаємо мізерно, щоб тільки земляна грудка повністю не пересихала. У такому стані квітка має перебувати 1,5-2 місяці.

Догляд за пуансетією: вибір вазона

На початку фази активного росту пересаджуємо пуансетію у новий горщик, він може бути як з глини, так і з пластику. Головне — його розмір. Коріння квітки разом із земляною грудкою має вільно поміщалися у ньому, але й не отримати багато вільного простору, інакше рослина рясно кущитиметься, але полінується цвісти. 

Грунт обираємо легкий, пухкий, з суміші листяної землі, низинного торфу з додаванням частки річкового піску. 

Пересаджування плануємо на другу половину весни. Після того, як кущ активно піде у ріст, його знову підстригаємо, видаливши слабкі пагони, і лишаючи ті, які в майбутньому закладуть багато бутонів. 

Май на увазі: пуансетія — отруйна рослина: її сік, потрапляючи на слизові оболонки, може викликати різке печіння. 

Під час догляду за рослиною не три руками очі та губи.

Раніше ми розповідали, як доглядати за цикламеном після купівлі: важливі правила. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя