Нова ера вже поряд! Як у Сінгапурі створюють розумний одяг та чим він може бути корисним

Даніела Долотова випускова редакторка сайту
розумний одяг

Пам’ятаєш костюми супергероїв, які ми звикли бачити на екранах останні два десятиліття? Так ось вчені з Сінгапурського технічного університету наблизились до подібних технологій, коли почали створювати розумний одяг. Про це йдеться у публікації найпрестижнішого рецензованого наукового журналу світу Nature.

Розумний одяг — що це таке і навіщо він потрібен

Сінгапурські вчені створили гнучкий і бездефектний матеріал — ультратонкі напівпровідникові волокна, які можуть перетворювати звичайні тканини на електронний пристрій.

Завдяки розробці вченим вдалось виготовити волокна довжиною до 100 метрів, які можна вплітати в тканини, а потім використовувати наявні технології для удосконалення.

Деякі з прототипів можуть допомагати людям. Наприклад, розумна шапка-біні призначена для людей зі слабким зором, сорочка має функції аудіогіда, а розумний годинник має датчик серцевого ритму.

Крім того, за словами засновника проекту Вей Лей, їхнє творіння є фундаментальним проривом у розробці напівпровідникових волокон, оскільки вони можуть бути довговічними та мати відмінні електричні властивості.

Зокрема йдеться про те, що волокна під час випробувань продемонстрували високу чутливість до світла та міцність, яка вища в 30 разів, ніж у звичайних.

Переймаєшся, як бути з пранням? Створені волокна виявились стійкими й до пошкоджень, які можуть бути після десяти разів прання.

Ці напівпровідникові волокна — це нова ера переносної електроніки, що розширить її функціональність і надійність.


Та через повномасштабну війну всі українські розробки пов’язані з оборонними потребами. Читай, як триває виробництво зброї в Україні.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя