Картопля Гранада — опис сорту, переваги й недоліки, стійкість до шкідників та посухи

Ольга Петухова редакторка сайту
картопля гранада характеристика

Картопля Гранада — це високоврожайний ранньостиглий сорт картоплі, який цінується за свої відмінні смакові якості, стійкість до хвороб і здатність добре зберігатися.

Детальніше про характеристики сорту Гранада, скільки у ньому крохмалю, про переваги й недоліки, та стійкість до шкідників — читай у матеріалі. 

Картопля Гранада — загальна характеристика

Батьківщиною сорту є Німеччина, але він швидко набув популярності серед фермерів та дачників у багатьох країнах, зокрема й в Україні.

Кущі картоплі Гранада мають середню висоту, компактні, з міцними прямостоячими стеблами. Бульби мають овально-витягнуту форму зі шкіркою жовтого кольору, тонкою, але досить щільною.

М’якуш світло-жовтого забарвлення, з невеликим вмістом крохмалю (12-16%), що робить його відмінним для варіння, смаження та приготування пюре.

При термічній обробці не темніє, не розвалюється, зберігає гарний колір і текстуру. Вага однієї бульби зазвичай становить 90-140 г.

Картопля Гранада — опис сорту: переваги та недоліки

Однією з головних переваг картоплі Гранада є її ранній термін дозрівання — урожай можна збирати вже через 70-80 днів після посадки.

Крім цього, сорт має такі переваги:

  • висока врожайність — можна отримати до 400-500 ц/га.

  • добра лежкість — бульби зберігаються до весни без значних втрат якості (лежкість до 95%).

  • стійкість до хвороб — Гранада має високу стійкість до картопляної нематоди, фітофторозу бульб і листя, парші звичайної, чорної ніжки.

Хоча сорт Гранада має багато переваг, він не позбавлений й певних недоліків.

Він чутливий до нестачі вологи, і у спекотне літо без поливу врожайність може знизитися.

А у випадку різких перепадів вологості ґрунту бульби можуть тріскатися.

Також через те, що у картоплі тонка шкірка, вона може пошкоджуватися при збиранні, що, звісно, негативно впливає на її лежкість.

Картопля Гранада — умови вирощування

Перед посадкою картоплі рекомендується удобрити ґрунт перегноєм або комплексними мінеральними добривами. Посадка проводиться, коли температура ґрунту досягає +8…+10°C. Глибина загортання бульб — 8-10 см, відстань між рослинами — 30-35 см, міжряддя — 60-70 см.

В періоди цвітіння та формування бульб важливий полив. Рекомендується також проводити підгортання (двічі за сезон), розпушування ґрунту та внесення добрив (азотних на початку росту, калійно-фосфорних — у період цвітіння).

Гранада — це врожайний сорт картоплі, який підходить як для фермерських господарств, так і для вирощування на дачі. При дотриманні правил вирощування цей сорт дає стабільно високий урожай.

Раніше ми розповідали, чи можна садити картоплю без паростків і чим недобрі сильно пророслі бульби.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.