Як вирощувати мікрозелень: швидкі способи з ґрунтом та без нього

Анна Голішевська редакторка сайту
як виростити мікрозелень в домашніх умовах

Мікрозелень, часто відома як мікрогрін – це невеликі проростки різних культур, що вирощуються на перших етапах. Їхній вік варіюється від 5 днів до двох тижнів, а висота паростка може досягати 10 см.

Користь мікрогріну переоцінити важко, адже в ньому міститься хлорофіл, мікроелементи, вітаміни, а також органічні кислоти, ефірні олії та каротиноїди. Як виростити мікрозелень в домашніх умовах — читай у матеріалі. 

Як вирощувати мікрозелень в домашніх умовах: основні способи

Якщо ти хочеш виростити мікрозелень вдома без застосування дорогих пристроїв та новомодних ламп, то це зробити легко. Існує кілька основних методів для пророщування зелені.

  1. У ґрунті та гідрогелі. Просто посади насіння в ґрунт або гідрогель і залиш спокійно проростати.
  2. На килимках із лляного та кокосового волокна. Для цього розмісти насіння на спеціальних килимках, забезпечуючи нормальні умови для проростання.
  3. У банці, ваті, на папері, тканині чи марлі. Тут потрібно відштовхуватися від того, що з цього є в тебе вдома.
  4. У спеціальному пророщувачі. Якщо у тебе є спеціальний пристрій для пророщування, краще використовувати його.

Перед тим як братися до роботи, купи контейнер для пророщування та наповнювач (підійдуть ґрунт, вата, гідрогель тощо) та вода.

Як виростити мікрозелень з ґрунтом в домашніх умовах: інструкція

Для цього методу необхідно взяти неглибокий лоток з отворами на дні, місткість з розпилювачем для зволоження ґрунту, насіння рослини, ґрунт та відстояну воду. Далі скористайся покроковою інструкцією:

  1. Розподіли ґрунт у лотку висотою 2-3 сантиметри, рівномірно посади насіння.
  2. Зволож ґрунт, накрий лоток кришкою і помісти його в тепле місце.
  3. Кожні 3-5 днів поливай ґрунт, і двічі на день відкривай кришку для провітрювання.
  4. Коли з’являться перші паростки, зніми кришку і постав лоток на підвіконня.

Як виростити мікрозелень вдома без ґрунту: найкращі способи

Якщо ти не хочеш вирощувати рослини з ґрунтом, можеш придивитися до наступних методів.

  1. У банці. Візьми літрову банку, насіння, кришку з отворами або марлю. Висип насіння в банку, додай воду і залиш на ніч. Рано позбудься води, промий насіння. Закрий банку і переверни її. Постав в тепле місце і щодня промивай насіння. Коли проростки досягнуть 3-4 см, вони готові до вживання.
  2. На папері або серветці. Просто візьми неглибокий широкий контейнер з отворами, паперовий рушник або світлий туалетний папір, насіння, воду в розпилювачі та плівку. Вирівняй дно контейнера наповнювачем, розпили воду. Розкидай насіння по поверхні, накрий плівкою і помісти в тепле місце. Кожного дня на 20-30 хвилин відкривай плівку для провітрювання та обприскуй водою. Коли з’являться перші паростки, видали плівку та перемісти контейнер на підвіконня.

Особливості вирощування мікрозелені в домашніх умовах: чому виникає пліснява

Якщо через кілька днів після посіву мікрозелені насіння запліснявіло — не хвилюйся, бо це не пліснява. У головного зародкового кореня є бокові корінці. Коли насіння перебуває під кришкою, там виникає парниковий ефект, який розкриває бокові корінці в різні боки.

Саме це створює враження, що насіння покрилося цвіллю. Через кілька днів корінь ховається в субстрат разом з бічними корінцями й зелень росте вгору.

Якщо пліснява все ж таки є, тоді варто обприскати зверху насіння невеликою кількістю розчину перекису водню з водою (пропорція 1∶2).

Якщо мікрозелень почала в’янути (падати) — це свідчить про дефіцит зволоження. Варто добре зволожити субстрат зверху, а паростки згодом піднімуться.

Раніше ми розповідали, як виростити мандарин з кісточки.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.