Підживлення яблунь навесні — які органічні та мінеральні добрива вносити, рецептури та норми

Ольга Петухова редакторка сайту
підживлення яблунь навесні

Навесні яблуні особливо потребують поживних речовин, адже їм потрібно нарощувати листя, гілки та формувати зав’язі плодів. Щоб дерево потішило тебе добрим урожаєм, його потрібно підгодувати.

Про підживлення яблунь навесні, його строки та склад корисних сумішей — розповідаємо у матеріалі. 

Підживлення яблунь навесні

Розпочинати перше підживлення яблунь потрібно, коли сніг уже зійшов, але ґрунт ще вологий. В цей час можна внести азотні добрива. Вони допомагають дереву прокинутися та активно нарощувати зелену масу.

Наприклад, золу, гній, що перепрів або сечовину можна закласти просто в землю у ствольному колі.

Коли починають набухати бруньки, добре додати комплексні добрива — вони містять не лише азот, а й фосфор з калієм. Фосфор допомагає корінням розвиватися, а калій зміцнює дерево та покращує майбутній смак яблук.

Можна використовувати, наприклад, розчин суперфосфату з калієм та органікою — настоєм трав або перегноєм.

Якщо весна видалася сухою, добрива краще вносити у рідкому вигляді — робити поживні поливи. У дощову  погоду краще просто розсипати добрива навколо стовбура і злегка закласти у ґрунт.

Ну і не забуваємо про народні методи: зола — це підживлення, захист від шкідників, а настій кропиви працює як натуральний вітамінний коктейль для яблунь.

Чим підживити яблуню навесні — норми внесення добрив

Від підживлення яблуні навесні напряму залежить її майбутній урожай. Важливо вносити добрива вчасно та у потрібній кількості, щоб дерева отримали всі необхідні речовини.

Пропонуємо готові, перевірені садівниками, суміші добрив для раннього підживлення, перед цвітінням та під час цвітіння. 

Перше підживлення яблунь — ранньою весною

Під кожне дерево, що родить, потрібно додати сухі добрива з такого розрахунку: на 1 кв. метр землі: 10-30 г сечовини, 40 г селітри, 30 г нітроамофоски або 5 відер перегною. Перегній спочатку захищатиме ґрунт, як мульча, а потім поступово розчиниться від поливу або дощу. Якщо після підживлення яблуні довго немає дощу, варто добре полити дерево самому.

Друге підживлення яблунь — по бруньках

Для цього рідкого підживлення яблунь готують таке добриво: у 10 літрах води розводять 100 г суперфосфату та 60 г сульфату калію. Одночасно додають органіку — 2 літри курячого посліду, що перебродив та 10 літрів розведеного гною.

Гній розводять із розрахунку 1 кг на 10 літрів води, а курячий послід — 1 кг на 15 літрів. Свіжий гній використовувати не можна, оскільки він може обпекти коріння, особливо у молодих дерев.

Підживлення яблунь перед і під час цвітіння

Навесні, перед тим, як яблуня зацвіте, її треба знову підгодувати. Для цього беруть 40 г сірчанокислого калію, 50 г суперфосфату, 25 г сечовини та півкілограма гною або 250 г пташиного посліду.

Все це кладуть у велике відро, заливають 20 літрами води та залишають настоюватися протягом тижня. Коли суміш перебродить, її використовують для поливу під кроною дерева: молодим яблуням потрібно 25-30 літрів, дорослим — близько 40 літрів.

Під час цвітіння яблуні підживлюють таким саме розчином. 

Поцікався також, як ведеться обрізка яблуні навесні для кращого врожаю: говоримо про догляд за садом.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.