Ми звикли, що типовий урок фізкультури передбачає складання нормативів, виснажливі вправи та волейбол, якщо пощастить. А ось дослідниця руху Хельґі Палко вважає, що на фізкультурі нас повинні були вчити правильно ходити та тримати поставу, сидіти так, щоб не шкодити спині та загалом навчити відчувати власні мʼязи.
Жінка переконана, що саме від здоровʼя стоп залежить загальний стан людини: адже стопи тримають на собі коліна, коліна — тазові суглоби. Тож болі у тазу можуть свідчити про проблему, яка насправді заховалася внизу наших ніг.
Дослідниця розповіла виданню The Village про здоровʼя стоп, шкоду кросівок та кому потрібно звернути увагу на анатомічне взуття. Ми переповідаємо найцікавіше далі.
Що спричиняє неправильну ходу
З віком багато людей стикаються із проблемою неправильної ходи. Цей факт провокує низку інших незручностей, як фізичних — болі у тілі, повільна хода, — так і суто візуальні дефекти, наприклад, на взутті.
Дослідниця Хельґі Палко зазначила, що першою причиною формування неправильної ходи є сидячий спосіб життя.
Так, неправильне сидіння провокує викривлення вигинів хребта, що робить слабкими задні мʼязи ноги. Щоб уникнути цього, варто практикувати сидіння на твердій поверхні.
Ще одна причина неправильної ходи криється у — неочікувано — взутті, яке надто підтримує нашу стопу, через що мʼязи стопи перестають працювати.
Здебільшого, це стосується кросівок, які мають велику “подушку” під п’яткою.
Так, цей буфер дає захист для ноги від ударів об асфальт, але не припиняє шок від удару.
— Коли перевчила себе ступати на п’яти, із подивом помітила, що шкіра на п’ятах не так уже й грубне, — зазначила дослідниця. — Про неправильну ходу сигналізує дискомфорт у колінах та тазових суглобах.
Анатомічне взуття: вплив на поставу
Анатомічне, або ще босоноге чи мінімальне взуття, зараз стає дедалі популярнішим. Воно враховує анатомію стопи й виконує функцію її захисту від ударів. Таке взуття мінімально покриває нашу стопу.
Анатомічне взуття — це не ортопедичне взуття! Останнє компенсує недоліки анатомії стопи.
Дослідниця зазначає, що без необхідності не варто користуватися саме ортопедичним взуттям, адже так здорова стопа може втратити власний тонус мʼязів.
Як вибрати анатомічне взуття
- Якщо обираєш анатомічне взуття, спробуй скрутити його у трубочку. Якщо воно поміщається у кулак, це означає, що взуття дійсно хороше і не перешкоджатиме мобільності стопи.
- У взутті стопа має поміщатися із розчепіреними пальцями.
- Взуття має бути еластичним.
Як правильно ходити
Дослідниця Хельґі Палко зазначає, що для формування правильної ходи потрібно звернути увагу й на свою поставу, позу сну та навіть на те, як ми сидимо.
— При ходьбі варто наздоганяти свій центр ваги, а не тягнути його за собою, тобто не перепрацьовувати передньою частиною стегон. Також варто скорочувати крок, аби коліно не втрачало своєї функції і рухалося під час ходьби, — пояснює експертка.
Також вона радить намагатися залишати свою пʼятку на землі якнайдовше під час ходьби, аби арка ступи встигала напружуватися у потрібний момент.
Починати впроваджувати такі вправи краще спочатку босоніж вдома, а вже потім пробувати це робити у взутті.
Раніше ми також розповідали тобі про синдром Бааструпа та його небезпеку для твоєї спини й попереку.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.