Розбір завалів під електронну музику. На Doc Kyiv Fest покажуть фільм про ноу-хау волонтерського руху — Rave Толока

Марія Бондар редакторка сайту
Рейв Толока

Фото: Pexels

Робота… рейв… сон… repeat… Саме за такою схемою українська рейв-спільнота розпочала роботу із розборів завалів зруйнованих війною будинків у Чернігівській області.

Незвичне поєднання волонтерства та вечірок зафільмувала знімальна група Starlight і вже 30 березня прем’єрний спецпоказ документального фільму Rave Толока представлять глядачам фестивалю DocKyivFest.

Взаємодопомога під звуки техно нове явище, яке зародилося на ґрунті давнього українського звичаю — толоки.

Колись українці завжди збиралися на толоки й спільно розв’язували якісь проблеми чи задачі.

Нині ж креативний клас столиці пішов далі. Засновники руху Repair Together поєднали волонтерство з тусовками, щоб робота йшла жвавіше. Таким чином почали очищати від завалів Чернігівщину у 2022-му, одразу після деокупації.

Про що фільм

Генеральна креативна продюсерка Starlight_Doc Тетяна Гребенік розповідає, що розпочинали фільм із задумом зафільмувати примирення поколінь, яке відбулося на фоні війни.

Гадали, що між місцевими мешканцями та київською тусовкою виникнуть конфлікти та недовіра, які лише згодом трансформуються в теплі стосунки та розуміння світів одне одного. Проте вийшло зовсім навпаки й селяни з радістю прийняли креативних помічників. Конфлікт виявився в іншому.

Існував конфлікт внутрішній у серцях самих активістів. Питання, котре задає собі, думаю, кожен з нас буквально зависло у повітрі під час зйомок: чи маю я право радіти життю у момент, коли моя країна страждає, коли щодня гинуть люди?

— Тож у підсумку у нас вийшло кіно про ментальне здоровʼя, про те, як дозволити собі жити, як трансформувати біль та страх — у корисну для країни дію. Вірю, що фільм виявиться близьким та зрозумілим навіть далеким від рейв-культури людям, — додає Тетяна.

Про знімання

Знімальна група буквально переживала весь досвід учасників рейв-толоки. Спочатку на розвідку боєм їздила співавторка сценарію і редакторка Анна Сухецька, яка й сама допомогла на розборах. А потім до неї долучились й інші учасники знімальної групи. Тоді й фільмували й волонтерили, і вривалися під техно, і ночували у спортзалі як і всі учасники рейв толоки.

У центрі оповіді фільму — яскраві особистості київського рейв-руху: ді-джеї, музиканти, організатори вечірок.

Денні рейви стали надзвичайно важливою справою, а жодна активність не обходиться без соціальної складової – антивоєнного висловлювання крізь музику, збори, донати, фізичної праці на завалах. І ось, крок за кроком, через волонтерство, кожен з них знаходить в житті нову істину, нову цінність.

Офіційний синопсис

Початок повномасштабної війни став поштовхом для стрімкого зростання громадянської свідомості в Україні. Ця хвиля охопила навіть, здавалося б, найбільш відособлені частини суспільства — як-от спільноту рейверів. Поступово волонтерство перетворилося для них на такий же сенс життя, як вечірки в минулому.

Нагадаємо, що DocKyivFest відбудеться вже 28-30 березня. У програмі плануються покази українських та документальних фільмів, які вже змогли оцінити глядачі провідних світових кінофестивалів та платформ.

Режисерка ще одного фільму з програми DocKyivFest, нещодавно розповіла в ексклюзивному інтерв’ю про героя свого фільму Фортеця Маріуполь. Саймон. Чоловік пройшов облогу Азовсталі, російський полон і повернувся до звичного життя. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.