Віденський бал у Києві! Вальсуватиме й семирічна гімнастка, яка втратила ногу через ворожий обстріл

Марія Бондар редакторка сайту
Віденський бал у Києві! Вальсуватиме й семирічна гімнастка, яка втратила ногу через ворожий обстріл

5 років тиші, і ось нарешті до Києва повертається знаменитий Віденський бал. Його учасники, спраглі до танцю, відточують свою майстерність, щоб сяяти під час урочистої церемонії.

За лаштунками грандіозної події — активні тренування: учасники другий місяць поспіль відточують складні танцювальні фігури. 

Керує процесом репетицій та ставить хореографію головний танцмейстер Віденського балу, переможець проекту Танці з зірками — Макс Леонов.

Каже, що завдання непросте, адже танцівниці, переважно жінки, досвіду такої активності не мають. Аматора ставлять в пару з професійним танцюристом, який буде опорою і підтримкою. 

Головний танцмейстер — Макс Леонов

Пари на паркеті повинні мати впевнений вигляд та отримати задоволення від танцю, відчути його внутрішню глибину, а не просто виконувати завчені рухи, — говорить Макс.

Танцівниці максимально зібрані й трохи напружені — бал вже за декілька тижнів, а ще треба відточити хореографію до ідеалу, нічого не забути й не переплутати. Особливо, якщо робиш це вперше.

Учасниці балу — власниці бізнесів, керівниці потужних компаній — мають волю до перемоги та чітко знають, як досягати результатів у надскладних задачах, але от на паркет у бальних сукнях виходять нечасто, тож Віденський бал — серйозний іспит. 

Власниця двох ювелірних брендів Алла Якименко розповідає, що до війни й пандемії Covid танцювала танго на Віденському балу в Києві, тож не могла дочекатися, коли знову випаде така нагода. У дитинстві дизайнерка навчалася танців, а тепер радіє, що є можливість повернутися до дитячих мрій і насолодитись естетикою бала.

Ми так давно не бачили події, де ти можеш насолодитися красою, де люди одягнені, згідно з протоколом, де особлива, піднесена атмосфера.

Коли живеш два роки у війні, коли твій брат у ЗСУ, ти вся в новинах, ти працюєш, відкриваєш новий бізнес — хочеться мати якусь віддушину. І я знаю, що прийду на бал і це буде неймовірно та вражаюче!

З балетмейстером тренуються щонайменше по дві години, двічі на тиждень. Утім, для впевненості на паркеті Віденського балу цього замало. Кожна з учасниць бере ще й індивідуальні танцювальні уроки.

Коворкінг по-віденськи

Перші Віденські бали датовані XVIII століттям. За імператора Франца Йосифа та імператриці Єлизавети бали були чимось на кшталт сучасного коворкінгу, адже давали змогу підтримувати та вибудовувати соціальні та культурні зв’язки між аристократичними родинами та чиновниками того часу.  

Після Другої світової війни, у 1956 році, бал “переїхав” до Віденської опери та отримав соціальну складову. Його учасники почали робити збори коштів на різні доброчинні потреби. Дійство відбувалося під акомпанемент оркестру, що виконував класичні хіти, та отримало певний обов’язковий протокол.

У Києві цьогорічний Віденський бал також матиме благодійну місію. 

Кошти збиратимуть для благодійної організації, яка опікується дітьми-сиротами, які фізично постраждали через війну. Певну суму грошей спрямують на відновлення укриття в одній зі шкіл Києва та на потреби 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.

Організаторки Лідія Філатова та Світлана Третьякова запевняють, що Віденський бал у Києві відповідатиме заведеному протоколу та всім традиціям. 

Існує чітко затверджена концепція проекту. Художню частину завжди заздалегідь обговорюють.

Склад солістів опери, балету, оркестру, затверджують, як і хореографічну частину та музичний репертуар. А за дотриманням правил пильно стежить Віденський бальний комітет. 

Наприклад, одне із суворих правил — дотримання дрес-коду. Для жінок — це елегантна вечірня сукня або бальне вбрання, а для чоловіків — фрак або смокінг. 

Танцювальна хореографія буде насиченою, запевняє Макс Леонов: 

До бальної програми європейських танців входять п’ять основних: повільний вальс, танго, віденський вальс, повільний фокстрот та квікстеп. І ми спираємося на цю основу. А дебютанти виконають полонез.

Дебютанти балу: як пройти відбір?

Зазвичай бал й розпочинається урочистим виходом дебютантів. Це дівчата 16-23 та хлопці 18-26 років. Для молодих людей це можливість проявити свої вміння, зустрітися в особливій атмосфері та долучитися до благодійності.

Гідних взяти участь у Віденському балі обирають дуже прискіпливо. Цьогоріч листи-запрошення були відправлені у столичні школи. Потенційні учасники мали заповнити анкету й подати її за півроку до заходу. Оргкомітет оцінює не лише танцювальні навички претендентів, а й знання етикету, участь у соціальних проектах, активну громадянську позицію.

Віденський бал з українським акцентом

Хоч Віденський бал й має суворі протоколи, кожна країна у праві надавати до заходу свої унікальні особливості. Наприклад, українські Віденські бали попередніх років були з елементами національного колориту. Сукні дебютанток — з деталями української вишивки, оркестр виконував й твори українських композиторів, а гостей частували національними стравами. 

Цьогоріч до Віденського балу долучиться незламна семирічна Олександра Паскаль. У 2022 році дівчинка втратила ногу внаслідок російського ракетного удару по Затоці, але нині продовжує займатися гімнастикою.

На Віденському балі в Києві вона виконає вальс, що стане символом надії та відваги українців.

Бал у Києві відбуватиметься за підтримки Посольства Австрії в Україні та мерії Відня. Запрошені почесні гості з інших держав, дипломати та міжнародні партнери. Звісно ж, очікують і на представників української політики, культури та спорту. 

Організатори певні, що столичний Віденський бал-2024 через мистецтво звернеться до світу мовою культурної дипломатії та стане місцем об’єднання та сили заради миру та перемоги.

Якщо у тебе є натхнення танцювати на наступному Віденському балу, то варто вже почати готуватися, хореограф розповів, як почати займатися танцями

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.