Обмежень немає? Скільки дітей жінка може народити за життя — думка лікаря

Ірина Танасійчук журналістка сайту
скільки дітей може народити жінка за все життя

Перша, друга, третя, четверта — може, вже час зупинитися і припинити народжувати, коли кількість дітей перевищує певну кількість? Чи насправді можна народжувати, скільки заманеться? 

Можливо, ти завжди мріяла про велику родину, але сумніваєшся, яка саме кількість дітей визначає це поняття. 

А, може, тобі просто цікаво, скільки дітей жінка може народити за все життя та як це вплине на її здоров’я. Так чи інакше, але це зацікавило і нас.

А разом з тим ми дізналися й про те, чи треба витримувати паузу між пологами, як народження дітей без обмежень у часі вплине на матір, як саме варто контролювати народження дітей та чи має репродуктивна система свої ліміти. Про все це Вікна поговорили з гінекологинею Аліною Полюхович

Скільки дітей може народити жінка за все життя

За словами гінекологині, насправді жодних лімітів тут немає. В принципі, жінка може народжувати дітей аж до моменту настання менопаузи. 

Однак слід пам’ятати, що під час вагітності зберігаються ризики ускладнень, особливо для дорослих жінок після 35 років. 

— Жінки повинні бути фізіологічно зрілими. Їм має бути більш як 18 років. Також треба пам’ятати, що чим старшою стає жінка, тим частіше можуть виникати ускладнення щодо пологів та безпосередньо патології у плода, — пояснює фахівчиня. 

Гінекологиня радить жінкам старше 35 років обов’язково отримати медико-генетичну консультацію — перевірку вродженої, хромосомної та спадкової патологій.

Навіть якщо ти вважаєш, що багато дітей не буває, все одно варто розуміти, що вагітність — серйозний крок, який не проходить для організму безслідно. 

Необхідно вчасно — не пізніше 12 тижнів — стати на облік у жіночу консультацію. Крім цього, треба ретельно контролювати показники здоровʼя та дотримуватися рекомендацій лікаря. 

Хочу багато дітей, тому народжую щороку — правильно це чи ні

Навіть найбільше бажання мати велику родину не має йти всупереч власному здоров’ю. 

Аліна Полюхович стверджує, що короткі проміжки між пологами не йдуть на користь організму — жінка не встигає відновитися ні фізіологічно, ні емоційно. 

Тому варто все-таки відкласти майбутнє материнство і запланувати дитину не раніше, аніж за 2-3 роки. Саме цей період є оптимальним для повного відновлення організму. 

Ще кілька сотень років тому жінки народжували частіше, не витримуючи пауз, адже не мали доступу до контрацепції. Це призводило до коротшої тривалості життя, смерті під час пологів та виникненню хвороб. 

Звісно, що на це також впливала і відсутність якісної медицини та контролю показників здоров’я, а ще важкі умови праці та загальний нижчий рівень життя. 

Але ситуація з тривалістю життя жінки стабілізувалася, зокрема й завдяки розумному підходу до планування вагітностей. Тож вміти витримувати паузи — доречна та корисна навичка. 

А ще слід пам’ятати, що і в післяпологовий період є ризики повторної вагітності. Вони не зникають під час лактації, хоча дехто переконаний, що це саме так.  

— Навіть годуючи грудьми, жінка може завагітніти, адже метод лактаційної аменореї та відсутність менструації не гарантує того, що вагітність не настане, — нагадує лікарка. 

Тож одразу після пологів треба проговорити з партнером про надійні методи контрацепції та уникати повторних вагітностей. Адже це може призвести до поганих наслідків як для матері, так для майбутнього плода. 

На жаль, неконтрольоване народження дітей часто є частиною репродуктивного насилля. Ми розповідали, що це, чому виникає це явище та чи можна йому протистояти

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя