День космонавтики відзначають не просто так. 64 роки тому сталася подія, яка дала початок епосі пілотованих космічних польотів. Величезну роль у цьому відіграв український інженер Сергій Корольов.
Коли відзначають День космонавтики 2025 і кого слід привітати в це свято — читай у матеріалі.
Коли День космонавтики та кого вітають
12 квітня — День космонавтики. Його відзначають у всьому світі. В Україні цього дня вітають працівників ракетно-космічної галузі та авіації.
Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі відзначають згідно з указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року Про день працівників ракетно-космічної галузі України.
День космонавтики 2025: історія свята
Це свято присвятили першому в історії польоту людини в космос. 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі.
Ця подорож відбулася на космічному кораблі Восток і відкрила епоху пілотованих космічних польотів. Один виток навколо земної кулі тоді тривав 108 хвилин.
Польотом Гагаріна в космос керував видатний український вчений Сергій Корольов.
7 квітня 2011 року на рівні Генеральної Асамблеї ООН була ухвалена відповідна резолюція № 65/271, в якій 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.
У цей день заведено вітати всіх, хто працює у галузі космонавтики.
Адже результати, яких досягли на цей час — це закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, які роблять усе від них залежне заради прогресу космічної галузі.
День космонавтики: цікаві факти
Українця Сергія Корольова називають хрещеним батьком космонавтики.
Він був геніальною людиною. Його внесок у становлення сучасної космонавтики важко переоцінити: інженер запустив у космічні простори і перший супутник, і першу тварину, і першого космонавта. А ще українець був талановитим конструктором літаків і хорошим організатором.
Саме під його керівництвом інженери створили низку ракет, а також запустили перші космічні апарати серій Місяць, Венера, Марс, Зонд, розробили кілька штучних супутників та проект космічного корабля Союз.
Корольов зміг випередити свій час, адже за методиками й розробками видатного українського науковця працюють вчені та інженери й сьогодні.
Раніше ми розповідали, чи можлива колонізація Місяця і у скільки це обійдеться.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.