Сьогодні, 16 листопада, українські медійники святкують своє професійне свято — День працівників радіо, телебачення та зв’язку.
Цього дня, 99 років тому, з Харкова прозвучала перша радіопередача в історії України, відкривши нову еру в комунікаціях. За майже століття змінилися покоління журналістів, технології та формати, але незмінною залишилася відданість професії та пристрасть до своєї справи.
Як це — працювати у медіа, чому ця професія особлива та без чого неможливо уявити життя журналіста, розповідають наші колеги, телеведучі СТБ та телемарафону Єдині новини.
Яна Брензей
Я люблю свою професію за те, що вона допомагає мені складати пазл про цей світ.
Як людина допитлива, я дуже цікавлюсь тим, як все у цьому світі влаштовано, і часто воно працює не так, як це може здаватися. Завдяки роботі журналісткою, я бувала в операційних, на сміттєзвалищах, на великих міжнародних конференціях у високих кабінетах, в маленьких селах та великих столицях, містах і мегаполісах…
Завдяки можливості спілкуватися з дуже різними людьми, бачити процеси, які не є публічними, у тому плані, що не всі ми знаємо, як насправді працює хірург в операційній, я можу цю свою допитливість вдовольнити. Але головне, поділитися цією інформацією з людьми, аби вони теж могли краще скласти свій пазл про цей світ.
Тетяна Висоцька
Підозрюю, що телебачення мене зачарувало не лише своїми софітами, а й непередбачуваністю, бурхливістю, креативністю.
Кажуть, воно вже доживає, але, думаю, на наш вік ще вистачить.
Орест Дрималовський
У мене була можливість попрацювати в газеті, на сайті та навіть на радіо, але найбільшим відкриттям для мене стало саме телебачення.
Інколи бракує слів, щоб описати якусь подію, велику перемогу чи велику трагедію. І саме телебачення здатне показати справжність, повноту емоції. Радість, ейфорію, смуток, біль… Часом одна емоція, показана на екрані, розповідає більше, ніж довгий текст.
Я вдячний телевізійній аудиторії за небайдужість. За постійну підтримку зборів на потреби війська.
Завдяки нашим глядачам — а це мільйони людей у цілому світі — вдалося зібрати на тисячі, а, може, вже й на сотні тисяч дронів, автівок, засобів РЕБ… Завдяки цій дієвій підтримці ми існуємо як держава. І я щасливий, що у нас такі люди.
Якщо тебе цікавлять особистості наших колег, радимо також поцікавитись матеріалом, в якому телеведучі поділилися історіями про свої родини та звичаї.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.