Тариф на опалення електроенергією в Україні: як платити вдвічі менше

Ольга Петухова редакторка сайту
тариф на опалення електроенергією в україні - ціна

Електроенергія здорожчала майже вдвічі, і це боляче б’є по бюджету українців, особливо з настанням холодів, коли доводиться вмикати електричні прилади для опалення. Для власників різних видів калориферів, на жаль, не передбачено знижки. А ось тим, хто опалює будинки електрообладнанням та оформив на це відповідні документи, держава пропонує пільговий тариф. Детально про тариф на опалення електроенергією — читай у матеріалі.

Тариф на опалення електроенергією

У неопалювальний сезон на електрику діє єдина стандартна ціна — 4,32 грн/ кВт*год. Але з початком опалювального сезону (від 1 жовтня 2024 й до 20 квітня 2025 року) ті споживачі електрики, які встановили електричне опалення, можуть скористатися суттєвою знижкою.

Пільговий тариф на електроенергію для тих, хто встановив електроопалення, становить 2,64 грн/кВт год.

Проте є одне суттєве зауваження: власники установок електричного опалення отримують пільгу, якщо споживання електрики не перевищує 2000 кВт*год на місяць. Ця гранична межа визначена постановою Кабінету міністрів України.

Якщо ж є перевитрати, за решту спожитого обсягу доведеться заплатити сповна — по 4,32 грн за кВт*год. 

Пільговий тариф доступний широкому колу: це можуть бути індивідуальні та колективні побутові споживачі, які обладнали свої будинки чи квартири електроопалювальними системами.

Як оформити пільговий тариф на електроопалення 2024

Аби скористатися пільгою, повідом постачальника електроенергії про наявність в тебе електричної опалювальної системи. Для цього йому потрібно надати певні документи. Без них знижку не нарахують.

Перелік документів для отримання пільгового тарифу на електроопалення

  1. Заява про те, щоб інформацію про електроопалювальну установку внесли до паспорта точки розподілу.
  2. Копія проекта електропостачання житлового будинку чи квартири, погоджена з оператором системи розподілу (ОСР). Проект має містити розрахунки, які підтвердять дотримання всіх технічних та санітарних норм.
  3. Копія технічного паспорта житлового приміщення, в якому має бути зазначено, що він опалюється електроопаленням.
  4. Копії технічних паспортів на електроопалювальне обладнання, встановлене у приміщенні. Його параметри мають збігатися з даними у проектній документації.
  5. Акт про від’єднання від централізованого опалення (необхідний лише споживачам багатоповерхівок). Цей документ має підтвердити, що електрика буде єдиним джерелом опалення.
  6. Копія паспорта власника житла.
  7. Копія ідентифікаційного коду (ІПН).
  8. Документи на право власності на об’єкт (або договір оренди)

Усі документи потрібно подати до центру обслуговування клієнтів компанії, яка постачає електроенергію.

Власники двозонних та тризонних лічильників також можуть сплачувати за зниженим тарифом. Детальніше про це читай у нашому матеріалі: тариф на світло день-ніч: яка вартість та у чому різниця між двозонним та тризонним лічильниками.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя