Раніше тільки світло сонця давало життя та керувало всіма процесами людства, поки не з’явилась електроенергія. Тоді стало можливим самостійно обирати: почитати улюблену книгу зранку, або ж поринути в улюблену історію до третьої ночі. Однак сучасні умови, зріст тарифів та дефіцит в енергосистемі змушують знову адаптуватись та задуматись, як зекономити електроенергію.
І насправді методів чимало, а про незручності може й не доведеться думати, адже здебільшого правила економії — це питання звички та короткотривалого дискомфорту задля майбутнього.
Тому розповідаємо детальніше, які прості кроки допоможуть тобі зменшити платіжки, а країні — мінімізувати навантаження на енергосистему.
Чимало людей можуть не знати, що вся побутова техніка має маркування за рівнем ощадності. Найбільш енергії використовують прилади з маркуванням А+, А, В, С, D, G. Натомість досить ощадливою буде техніка класу А++.
Тож якщо в тебе та твоєї родини очікується покупка нових приладів, то найкраще звернути свою увагу на варіанти А або А+ класу. Це допоможе заощадити від 30 до 50 відсотків електроенергії. Таку рекомендацію надає Державна інспекція енергетичного нагляду України.
Крім того, допомогти може й правильне використання приладів. Наприклад, холодильник не варто розташувати біля плити чи в місці, куди потрапляє пряме сонячне проміння, а також не варто в нього ставити гарячу їжу. Усе це може нашкодити його роботі та змусити використати більше енергії.
А ось пральні чи посудомийні машини варто просто завантажувати на повну, аби зменшити кількість використання цього виду техніки. Електрочайник натомість варто заливати лише потрібною кількістю води. А якщо на ньому з’явився накип, його краще одразу прибрати. Адже інакше чайник буде проводити тепло у 30 разів гірше, а отже й використає значно більше енергії.
Фото: Pexels
Що ж стосується електроплити, то на неї краще ставити рівний посуд трохи більший, ніж конфорка. Вимикати її можна незадовго до готовності страви, адже конфорки здатні зберігати певний час тепло.
І звісно ж кондиціонер, якщо вже доводиться вмикати, краще використовувати тільки при зачинених вікнах та дверях, аби приміщення швидше охолоджувалось і довше зберігати температурний режим.
Суттєво полегшити витрати може допомогти двозонний лічильник на світло, оскільки він може зменшити навантаження на мережу в період пікових годин. Однак важливо розуміти, що існують певні вимоги для його встановлення. Тому краще з цього питання проконсультуватись зі своїм енергопостачальником.
Здавалося б, досить банальна порада, але нею не так часто користуються. І це дарма. Адже за графіком зазвичай найдовше світло має бути вночі. Тому в цей період можна ставити на підзарядку приладу, зокрема телефони, Ecoflow чи павербанки. Усе це дозволить не лише підготуватись до наступного дня, але й зменшить навантаження на систему в пікові години.
Також зекономити на енергії можуть допомогти енергоощадні лампи. Тривалість їхньої експлуатації більша, ніж у звичайних, а енергії вони споживають приблизно у десять разів менше. Тому буде легше не лише системі, але й власному гаманцю.
Варто звернути увагу зокрема на вольфрамові, галогенні, компактні люмінесцентні та LED лампи. А щоб ще стало простіше, варто стежити за тим, щоб вимикати світло там, де його не використовують. Тобто не лишати увімкнену лампу в іншій кімнаті через страх темноти. Адже страшнішими можуть виявитись наслідки відсутності економії енергії.
Також існує ще кілька способів, аби комфортно заощаджувати електроенергію. Читай, як економно використовувати техніку — від LED-ламп до пралки.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.