Ще й така “послуга”: журналісти викрили сайт із запитами на вбивство

Ірина Танасійчук журналістка сайту
У даркнеті знайшли сайт із запитами на вбивство

Сайт, де можна замовити вбивство так само легко, як доставлення їжі — звучить як дивовижа, але насправді це знахідка журналістів у даркнеті. Як розповідає The Guardian, у 2020 році технологічний журналіст Карл Міллер, разом із хакером, на ім’я Кріс, зламали секретний ресурс, де розміщували запити на вбивства. 

Там публікували так званий список убитих — каталог чоловіків та жінок з їхньою особистою інформацією, яких інші користувачі хотіли вбити.

Сайт із запитами на вбивство: моторошна знахідка журналістів

Створити автокатастрофу чи підпалити будинок із мешканцями всередині — користувачі сайту залишали різні побажання щодо ймовірної смерті своїх ворогів. 

Деякий час журналісти побоювалися, що за створенням ресурсу стоять справжні кілери. Але згодом виявилося, що авторами сайту є звичайнісінькі шахраї.

Особу власника встановили. Це румунський злочинець, на ім’я Юра, який використовував платформу для вимагання біткойнів у користувачів. 

Він обіцяв передати замовлення на вбивства виконавцям, яких ніколи не існувало.

Шахрай постійно вигадував причини для затримок “доставлення замовлення”, щоб вимагати більше грошей. У цей час журналіст Карл Міллер спостерігав за ним та вирішив діяти, оскільки загроза життю реальних людей була високою.

Розслідувачі встановили контакт з першою потенційною жертвою — Оленою зі Швейцарії. Під час розслідування поліція виявила, що її колишній чоловік розмістив замовлення на вбивство, орендував квартиру поряд і готувався до нападу.

Ще декілька років поспіль Міллер продовжив розслідувати справу сайту, що згодом призвело до залучення світових правоохоронних органів. 

Зараз поліція здійснила понад 30 арештів, а суд виніс десятки вироків у різних країнах. Наприклад, у США засудили лікаря за спробу замовити викрадення та залякування своєї дружини.

Журналіст сподівається, що результати розслідування привернуть увагу до кіберзлочинності.

Після початку війни в Україні почастішали випадки кібератак. Ми розповідали, які українські сайти атакують найбільше.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Стиль життя