Грип — сезонне вірусне захворювання, яке здебільшого нагадує звичайну застуду. Триває до тижня або трошки більше, а проявляється у вигляді болю у горлі, лихоманки та кашлю. Але є категорії людей, які можуть відчувати на собі серйозніші ускладнення.
Хвороба може стати причиною госпіталізації дітей та людей похилого віку, а для останніх у деяких випадках може закінчитися летально. Тому Live Science розповіли, як довго заразний грип та як запобігти захворюванню.
Як довго заразний грип: вчені знайшли відповідь на питання
Якщо хворієш на грип та поступово одужуєш, варто зачекати бодай 24 години після того, як остаточно зникнуть симптоми хвороби. Таку рекомендацію наводить доктор Дональд Мілтон, професор екологічної безпеки Школи громадської охорони здоров’я Університету Мериленду.
Вчені також нагадують, що вірус розповсюджується декількома шляхами:
- повітряно-крапельним;
- через забруднені поверхні, яких торкаються хворі.
Люди, які хворіють на грип, залишаються найбільш заразними протягом перших трьох днів після появи симптомів.
Протягом цього часу вони поширюють найбільшу кількість вірусів через слину й носовий слиз. Після подолання цього піку ймовірність поширення хвороби зменшується.
Але дорослі люди можуть поширювати хворобу навіть через п’ять-сім днів після появи симптомів.
Люди зі слабкою імунною системою потребують більше часу для боротьби з грипом. Тому вони залишаються заразними довше. Так, наприклад, діабет може впливати на тривалість поширення грипу.
Діти, так само як і дорослі, передають вірус протягом перших кількох днів. Але вони можуть бути заразними набагато довше — протягом одного-двох тижнів після появи симптомів.
На думку Дональда Мілтона, у всьому винна несформована дитяча імунна система. Вона не має досвіду подолання вірусів, як доросла.
Найскладнішим аспектом запобігання передачі грипу є зупинка розповсюдження, яке відбувається до того, як у людини з’являться симптоми.
Річ у тому, що люди можуть заразити вірусом грипу інших ще за день до появи симптомів у себе. Ось чому респіраторні віруси так важко контролювати.
— Ми маємо справу з непомітним поширенням, яке відбувається, коли рівень вірусу все ще досить низький, а симптоми у людей слабкі або взагалі відсутні, — додає доктор Мілтон.
А докладніше про симптоми та ускладнення грипу ми розповідали в нашому матеріалі раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.