X

Достатньо декількох крапель йоду! Як перевірити якість ковбаси в домашніх умовах — простий лайфхак

Ірина Танасійчук редакторка сайту

Фото: Unsplash

Ковбаса має попит, коли потрібно зробити дуже простий і невимогливий, але поживний перекус. Адже ми вважаємо, що цей продукт на 100% складається з натурального м’яса, а отже його можна їсти замість інших м’ясних страв.

Але не вся ковбаса на наших полицях відповідає складові, адже часто замість цільного м’яса у неї додають продукти перероблення.

УНІАН розповіли про цікавий та простий лайфхак, як перевірити якість ковбаси, щоб упевнитися в складі.

Які сорти ковбаси бувають

Ковбаси поділяються на декілька сортів:

  • перший сорт;
  • другий сорт;
  • вищий сорт за Держстандартом (ДСТУ).

Перший і другий сорти можуть містити крохмаль, глутамат натрію, підсилювач смаку, емульгатори та стабілізатори.

У м’ясних виробах вищого сорту не має бути цих добавок, але туди можуть додати аскорбінову кислоту, коптильні препарати та нітрит натрію.

Найнатуральнішою ковбасою вважають так звану “варенку”. На відміну від копчених і напівкопчених ковбас, вона проходить менше стадій обробки, тож не насичується канцерогенами.

Але навіть у випадку вареної ковбаси склад, вказаний на упаковці, не завжди збігається з фактичним. Але її вміст можна перевірити за допомогою простого лайфхака.

Як перевірити якість ковбаси — домашній лайфхак

Для цього способу потрібна вода. Ковбасу потрібно порізати кубиками, покласти в склянку та залити чистою водою.

Хороший продукт почне тонути, натомість поганий буде спливати. Шматочки вареної ковбаси спливуть, якщо у виробі є поліфосфати, соєва клітковина чи крохмаль. Цих компонентів не має бути в дорогих сортах.

Ще один спосіб, як перевірити ковбасу на якість, це просто капнути на шматочок кілька крапель йоду і зачекати декілька хвилин. Якщо йод посиніє чи почорніє, то у вареній ковбасі забагато крохмалю.

Також якісний продукт повинен мати не надто виражений аромат і смак м’яса, а також спецій. Занадто яскравий колір та сторонні запахи у ковбасі мають насторожити.

А несвіжий продукт стає слизьким, змінює запах, смак і колір. Якщо запах виробу став кислуватим, його не варто вживати, щоб не отруїтися. Це ж стосується зміни кольору.

Останнім часом, через відключення світла, продукти можуть псуватися швидше, ніж зазвичай. Тому тримай поради, як зберігати продукти без холодильника, коли немає електроенергії.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.