Бути петперентом анітрохи не легко! Звісно, відповідальність за тварину та складність догляду за нею менша, аніж за дитиною. Однак беручи у свою сімʼю маленького друга, варто памʼятати, що тварина потребуватиме любові, опіки та розуміння.
Перший виклик, з яким стикаються петперенти, коли беруть додому кошеня — туалет. Як привчити кошеня до лотка і які девайси для цього будуть необхідні — розповідаємо далі у матеріалі.
Як привчити кошеня до лотка: поради
Перш за все: не хвилюйся та тримай себе в руках! Твій негативний настрій кошеня відчуватиме одразу, від цього — лякатиметься, і тоді точно буде не до науки.
Ми знаємо, як важко іноді стримати емоції. Та памʼятай: краще у такому випадку відкласти справу ще на дві години, але не налякати кошеня. А ще зверни увагу, що коти та кішки — тварини з певними звичками, саме тому привчати до лотка їх найлегше у ранньому віці.
Для того, щоб адаптація до нового члена родини була легшою, ми підготували кілька головних правил, як привчити маленьке кошеня до лотка з та без наповнювача.
- Обери правильний туалет для кошеняти. Орієнтуйся на його розміри та зріст кота чи кішки — туалет не має бути шляхом перешкод для тварини.
- Розмісти лоток у такому місці, де зазвичай найменше руху та шуму. Найзручніше, звісно, ставити котячий туалет у ванній чи туалетній кімнаті житла. Але тут також варто реагувати на бажання самого кошеняти — спочатку йому може бути більш комфортним робити свої справи у кімнаті, де ти перебуваєш найчастіше.
- Почни навчання з ознайомлення кошеняти та нового девайсу. В ідеалі — на деякий час закрити кошеня у кімнаті, де знаходиться лоток.
- Протягом кількох днів, якщо ти перебуваєш вдома, спостерігай за поведінкою улюбленця. Коли він/вона починає крутитися у пошуках місця для туалету, одразу неси кошеня до лотка.
- Щоб закріпити звичку, варто давати невеличкі винагороди за вдало зроблену справу. Обери смаколик, який будеш давати щоразу, коли кошеня пішло в туалет на правильне місце. У випадку невдачі, не давай цих смаколиків.
Чому кошеня не хоче ходити на лоток
Важливо також не припускатися поширених помилок під час навчання. Наприклад, не варто загрібати разом наповнювач, якщо тварина у цей час не хоче до туалету. Так кошеня сприйме це за гру, і не вважатиме місце з наповнювачем туалетом.
Також не можна бити чи кричати на тварину, якщо вона тривалий час не може привчитися до лотка.
Причин для такої поведінки може бути безліч: замалий лоток, неприємний запах наповнювача, незручне місце для розташування лотка.
Тебе також може зацікавити й інше: а як правильно мити кота, якщо перше знайомство з туалетом увінчалося успіхом, але з наслідками? Читай про це в нашому іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.