Майже усі у своєму житті стикалися з тим, що улюблена білосніжна фіранка стала не такою сліпучо-білою, а пожовтіла чи посіріла. Виникає дилема: як повернути їй ошатність та білизну. В нашому матеріалі ми даємо прості поради, як відбілити тюль від жовтизни та сірості в домашніх умовах.
Види тюлю
Залежно від того, які матеріали та добавки штучного і натурального походження використовуються при виробництві, тюль буває капроновий, сітчастий, стислий, органза, вуаль. Розрізняють односторонні тканини й тканини з малюнком, нанесеним з обох сторін полотна. Крім того, буває прозорий тюль та матовий. Існують чотири основних види: органза, вуаль, сітка і газ.
Чому тюль сіріє
Тут є кілька причин:
- пряме сонячне світло, а також опалювальні прилади;
- кімнатний і вуличний пил;
- міський смог з кіптявою, тютюновий дим;
- неправильний догляд;
- випаровування, якщо фіранки висять на кухні.
Як відбілити тюль від жовтизни та сірості, використовуючи пральну машинку
Для прання тюлі в машинці можна використовувати різноманітні хімічні засоби, що є в наявності в магазинах.
Прати тюль можна лиш в делікатному режимі. Найкраще прання поділити на два етапи:
- Попереднє прання руками, ретельне полоскання.
- Прання в самій машинці.
Прання в машинці має теж свою послідовність:
- фіранки помістити в мішечок (це може бути звичайна біла наволочка), завантажити в барабан;
- насипати або налити засіб для відбілювання з урахуванням дозувань;
- програму Делікатний режим доповнити ще одним полосканням;
- відключити функцію віджиму або встановити мінімальне число (наприклад, 400 обертів/хвилину);
- запустити програму прання.
Якщо фіранки фактурні, з мереживами, серпанком, то залишається тільки варіант вручну:
- тюль замочують у розчині з 10 л води й 200 г суміші, яка складається з приблизно рівних частин соди, солі, порошку. Час дії — близько 3 годин;
- перуть, міняють воду;
- відбілюють;
- полощуть. Для цього підійде підкислена оцтом вода кімнатної температури.
Слід сказати, що відбілення тюлі — це другий етап. Перший — прання. Перед відбіленням слід випрати.
Як відбілити тюль від жовтизни в домашніх умовах
- Сода. Підготуй таз із теплою водою. Додай в нього 250 г харчової соди й добре перемішай. Тюль замочи в розчині протягом 2-3 годин. Щоб підсилити ефект відбілювання, попередньо намили тканину господарським милом. Після закінчення 3 годин прополощи фіранки та берися до прання.
- Сіль (не йодована і не морська). З’єднай 100 г прального порошку та 4 ст. л солі. Отриману суміш висип в 4 л теплої води та добре все перемішай. Замочи штори в розчині на 5 годин, або на цілу ніч.
- Синька. Використовуй синьку при ополіскуванні. Один ковпачок засобу розведи у 7-10 л теплої води. Розмішайте склад, щоб у рідині не було грудочок. Як тільки ти отримаєш розчин, можеш сміливо полоскати в ньому тканину, але не більше 3 хвилин. Після цього прополощи фіранки в чистій воді.
- Зеленка. Перед відбілюванням випери тюль. Потім підготуй розчин для відбілювання: до 200 мл води додати 5-10 крапель зеленки та 2 ст. л кухонної солі. Добре перемішай рідину, щоб усі інгредієнти встигли повністю розчинитись. За необхідності проціди суміш. Вилий її в таз із водою для полоскання. Занур тюль для відбілювання у рідину та полощи його 3-5 хвилин.
- Нашатирний спирт та перекис водню. Він підходить для щільних бавовняних тканин. У таз для полоскання вилий гарячу воду температурою 60-80 °C. Додай до неї 1 ст. л нашатирю та 3 ст. л перекису. Добре розмішай. Попередньо випрані фіранки занур в аптечну суміш на 20-30 хвилин. Після замочування прополощи їх під проточною водою.
- Лимонна кислота. Для цього візьми 1 пакет лимонної кислоти й розведи його у 2-3 літрах теплої води. Після чого прополощи тюль. Цей метод підходить для будь-якого матеріалу.
- Борна кислота. Додай в мильну воду жменю харчової соди й пакетик борної кислоти. Замочи фіранки на добу, періодично перемішуючи їх в тазу. Прополощи.
Таблиця в допомогу нашим читачам
Назва матеріалу | Температура прання | Методи виведення плям | Відбілювання |
Нейлон | 45-50 °C | Витримка над водяною парою (не плутати з парою від зволожувача повітря) | Ефективний метод із нашатирем та крохмалем |
Органза | 30-40 °C | Обробка інтенсивною сумішшю солі (на пів склянки харчової або технічної солі 2 ложки води) | Використовується синька, діамантовий зелений розчин |
Шифон | не більше 30 °C | Присипка забруднення товченою крейдою (на вологу матерію) та прання в машині автомат | Краще взаємодіє з крохмалем, лимонною кислотою |
Капрон | 40-50 °C | Обробка плям сумішшю оцту та солі в пропорції 1/1 | Найкращий ефект дає використання суміші солі, крохмалю, соди |
Корисні поради:
- Тюль прасувати не потрібно, оскільки тканина розправиться під власною вагою.
- В жодному разі не відтискай фіранку — повісь так, щоб вода стекла сама.
- Якщо на тюлі є жирні плями — прибери їх.
- Оптимальна температура для делікатних тканин — 30-35℃;
- Якщо хочеш, щоб тканина переливалася на сонці, можна додавати 1 ст. л оцту під час прання.
Не чекай, поки фіранки пожовтіють або стануть сірими від пилу. Пери їх за перших ознак забруднення. Так ти надовго збережеш їхній колір та щільну структуру.
Якщо тебе цікавлять поради, чим закрити вікна від сонця, — читай наш матеріал. Він допоможе тобі зробити вибір.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.