Квасоля — популярний та один із найкорисніших рослинних продуктів з давніх-давен. Крім того, вона доступна круглий рік і за відносно невелику ціну. Читай, чим корисна спаржева і стручкова квасоля, які корисні властивості у квасолі для організму жінок і чоловіків — у нашому матеріалі.
Квасоля — ця рослина з сімейства бобових. Дієтологи стверджують, що бобові входять у десятку найкорисніших для здоров’я продуктів. Споживання її поширене у багатьох країнах світу.
За харчовою цінністю цей продукт ідентичний м’ясу приблизно на 75-80 відсотків, тому цей продукт дуже популярний у харчуванні веганів та вегетаріанців.
Чим корисна квасоля стручкова
- Стручкова квасоля легко засвоюється організмом. Вона має низьку калорійність і в ній містяться правильні вуглеводи та багато клітковини.
- Зелена квасоля містить у собі фолієву кислоту, яка допомагає відновити природний гормональний фон; калій, що допомагає зберегти здоров’я судин і серця.
- У складі квасолі є залізо, що запобігає анемічному стану; магній, який відновлює сили й ресурси нервової системи; цинк, котрий стимулює в організмі вуглеводний обмін та мідь, що сприяє здоров’ю суглобів.
- Стручкова квасоля містить вітаміни групи А, а також В, вітамін С та Е.
- Білок, що міститься у квасолі, легкозасвоюваний, і має у своєму складі речовини, які цілюще впливають на здоров’я людини та покращуючи імунітет.
- В їжу стручки зеленої квасолі слід включати тим, хто хоче позбутися зайвої ваги. Квасоля є дієтичним продуктом, що сприяє відновленню нормальної ваги. Її калорійність — 23 кілокалорії на 100 грамів.
Кому не бажано споживати стручкову квасолю
- Цей продукт може викликати надмірне газоутворення в кишківнику, що для здорових людей принесе лише дискомфорт. Щоб зменшити її негативний вплив на травлення, квасолю необхідно проварювати або тушкувати досить тривалий час.
- При подагрі та нефриті слід обмежити вживання квасолі.
- Наявність таких хвороб, як виразка, гастрит, холецистит — серйозний привід відмовитися від цього продукту зовсім.
Чим корисна спаржева квасоля
- Спаржева квасоля — джерело вітамінів А, С і К, а ще клітковини та фолієвої кислоти.
- Включення до раціону спаржевої квасолі зменшує ризик серцевих захворювань та діабету.
- Вона містить залізо, рибофлавін, калій та магній.
- Квасолю показано вживати хворим на цукровий діабет. У складі овочу присутня речовина, яка діє як інсулін, знижуючи рівень цукру в крові.
- Хороший сечогінний засіб. Вона виводить зайві солі та рідину з організму, допомагаючи здолати подагру і сечокам’яну хворобу.
Pexels
Кому не бажано споживати спаржеву квасолю
- Не можна вживати квасолю тим, у кого загострення хронічного гастриту, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, а також при коліті, холециститі.
- Не рекомендується зловживати квасолею людям похилого віку, які мають проблеми з роботою кишківника.
Чим корисна квасоля для жінок і чоловіків
Чоловікам слід звернути особливу увагу на квасолю. Це хороший профілактичний засіб від аденоми передміхурової залози й інших захворювань сечостатевої системи. До уваги чоловіків 45+ років, адже в цей період шанси на можливість виникнення захворювань підвищуються.
Pexels
Квасоля полегшує таку болісну хронічну недугу, як бурсит, на яку найчастіше хворіють чоловіки 35 років і навіть молодші. Бурсит характеризується болями в суглобах і сухожиллях, утрудненістю рухів, почервонінням шкіри в місцях вогнищ запалення.
Для жінок корисна квасоля завдяки вмісту вітаміну B6, адже він рекомендується під час місячних і менопаузи. Квасоля регулює гемоглобін і рівень рідини. Також вживання цього продукту сприяє схудненню завдяки своїй низькій калорійності та прискоренню обміну речовин в організмі. Квасоля добре позначається на стані шкіри й волосся.
Яка квасоля корисніша: біла чи червона — відео
Якщо тебе цікавить, як часто можна їсти квасолю, то відповідь — 1-2 рази на тиждень буде достатньо. Щодня їсти квасолю не рекомендується, оскільки це досить важка для шлунку їжа.
А для любителів страв із квасолі: покроковий рецепт приготування хумусу з квасолі — у нашому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.