Коли холод не друг, а ворог: топ-10 продуктів, які швидше псуються у холодильнику

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Коли холод не друг, а ворог: топ-10 продуктів, які швидше псуються у холодильнику

Холодильник здається універсальним місцем для зберігання продуктів, але насправді це не так — точніше, не для всієї їжі. Деяким продуктам не варто стояти в холодильнику, адже це лише зіпсує їхні смакові властивості та зменшить строк придатності. 

Певні овочі та приправи найкраще зберігаються за кімнатної температури. А що саме не слід ставити у холодильник — читай далі в матеріалі. 

Яким продуктам не місце у холодильнику

Real Simple зібрали топ-10 продуктів, що краще зберігати без холоду та в теплому приміщенні. А допоміг у цьому доктор Вільям Лі — лікар, науковець, президент і медичний директор Фонду ангіогенезу. 

Оливкова олія

Оливкову олію слід завжди зберігати в темній герметичній місткості за кімнатної температури, а не в холодильнику. Якщо її зберігати в холоді, то утворяться кристали, а олія стане каламутною і почне твердішати. 

Якщо все-таки зберігати оливкову олію в холодильнику, перед вживанням потрібно дати їй нагрітися, щоб відновити свій смак і рідкий стан.

Картопля

Охолодження негативно впливає на смак картоплі, тому зберігай овочі у коморі в паперових пакетах. Поліетиленові пакети затримують вологу і прискорюють гниття. Більшість сортів краще зберігати не довше трьох тижнів. 

Банани

Банани — гарне джерело калію та корисних харчових волокон. Щоб отримати максимальну поживну користь від бананів, краще тримати їх якомога далі від холодильника. 

Банани слід зберігати при кімнатній температурі, щоб вони дозріли. А ще не треба зберігати їх поруч з іншими фруктами та овочами, наприклад, авокадо.

Хліб

Хліб у холодильнику швидко висихає та втрачає свої властивості. Якщо ж не хочеш ходити до супермаркету по хліб щодня, тоді краще заморозь його у морозильнику, а не лишай у холодильнику. 

А от те, що збираєшся їсти протягом чотирьох наступних днів, краще тримай за кімнатної температури. 

Цибуля

Найкраще зберігати цибулю в оригінальному сітчастому мішку.

Краще покласти її у коморі та тримати далі від картоплі, яка виділяє вологу та гази, що спричиняють гниття цибулі.

Часник

Часник слід зберігати в прохолодному сухому місці. У холодильнику він стає м’яким і висихає, через що починає проростати.

Часник добре зберігатиметься в коморі близько двох місяців. Зберігай його розсипаним, щоб повітря могло рухатися навколо кожної головки.

Помідори

У холодильнику помідори втрачають свій смак і текстуру, а всередині овочу починаються руйнуватися клітини.

Зберігання помідорів у холодильнику також може зробити їх борошнистими, тому залиш їх за кімнатної температури, але не у поліетиленовому пакеті.

Щоб прискорити дозрівання, зберігай помідори у паперовому пакеті. Після дозрівання вони не псуватимуться ще близько трьох днів.

Кава

Можливо, тобі й в голову не приходило зберігати каву у холодильнику. Але багато людей дійсно ставлять цей напій у холод. Проте там активно утворюється конденсат, який може вплинути на смак як меленої кави, так і кавових зерен.

У холодильнику зерна швидко вбирають запахи інших продуктів, що руйнує класичний смак кави. Кавові зерна слід зберігати в герметичному контейнері в прохолодному темному місці, але не в холодильнику.

Кабачки

В коморі кабачки протримаються приблизно місяць або більше. Однак після того, як їх нарізати та зберігати в холодильнику в герметичному контейнері, їхній термін придатності стане набагато меншим. 

Якщо не збираєшся готувати кабачки прямо зараз, краще не розрізати та не мити їх, а зберігати у прохолодному місці поза холодильником. 

Гострий соус

А закриває список гострий соус, який може зберігатися в коморі або шафі до трьох років, а от в холодильнику він втратить свої смакові властивості. Тому його не потрібно тримати в холоді.

А що робити зі стравами, які треба зберігати в холодильнику, але на заваді стають відключення світла? Ми розповідали, як врятувати продукти, коли немає електроенергії.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.