Хумус — закуска на основі турецького гороху — нуту. Відома ця страва дуже давно, але в основному на Близькому Сході. На Заході її пізнали відносно недавно — у 90-х роках. Читай, з чим насправді їдять хумус та як це правильно робити, коли краще їсти хумус та що у нього додавати — у нашому матеріалі.
Крім нуту, до складу традиційного хумусу входить оливкова олія, кунжутна паста, лимонний сік і спеції. Пюре хумусу може бути більш калорійним, якщо його готувати на кунжутній пасті (тахіні), або меншої калорійності — з нуту.
У хумусі багато вітамінів, мінералів, мікроелементів, зокрема, кальцій, калій, залізо, цинк, магній, а також вітаміни групи В. Ця паста містить фолієву кислоту, яка вкрай необхідна вагітним.
Паста з нуту допомагає стабілізувати рівень цукру в крові й запобігти серцевим захворюванням. Також хумус підтримує вагу в нормі, адже він містить корисні жири, білки та клітковину. Таке поєднання надовго залишає відчуття ситості.
Хоч хумус і корисний для здоров’я, не варто його багато їсти. У ньому багато кунжуту і масла — а значить, і калорій: близько 70 ккал на дві столові ложки.
З чим їдять хумус
Ця ситна закуска має велику популярність серед вегетаріанців і веганів, тих, хто веде здоровий спосіб життя, дотримується правильного харчування, або посту.
- Хумус можна їсти як самостійну страву, але переважно подається як холодна закуска зі свіжою пітою, лавашем, хлібцями, коржиками.
- Він чудово поєднується з овочами, зокрема, помідорами, огірками, морквою, селерою.
Pixabay
- У деяких країнах хумус вважається основною стравою — подається з м’ясом, зеленню, яйцем та іншими продуктами.
- Інколи хумус використовують як соус для піци чи запіканок.
- Якщо до хумусу додати гострі спеції, то виходить смачна закуска до морепродуктів.
- Хумус інколи використовують як заправку для овочевих і м’ясних салатів.
Хумус: як їсти
Як їдять хумус в Ізраїлі
В Ізраїлі та інших країнах Близького Сходу хумус їдять руками, обмащуючи в нього піту. Класична подача хумусу в Ізраїлі — це виклад його на тарілку з цільним відвареним нутом. Зверху паста окроплюється оливковою олією.
Також у страву додають салат, варене яйце, соління, спеції. Чудово підкреслює смак хумусу оливкова олія, сік лимона, часник, в’ялені помідори.
Рецепт класичного хумусу: відео
В Ізраїлі навіть є невеличкі кафешки- хомусії, які спеціалізуються на подачі цієї страви.
Є декілька видів хумусу:
- гарячий хумус масабаха — класична паста, але в гарячому вигляді. Іноді подають з гострим перцем;
- класичний холодний хумус;
- фул — хумус із розвареною квасолею і спеціями. Подається теж теплим.
Майже кожна хумусія має свої особливості приготування й невеличкі секрети. Наприклад, деякі заклади подають окрему страву — хумус басар. Це паста з додаванням обсмаженого фаршу зі спеціями. Також пропонують фалафель — хумус, підсмажений у фритюрі. Він подається у вигляді невеличких кульок. Часто фалафель їдять із хумусом і пітою.
Проте, як говорять самі мешканці Ізраїлю, єдиного рецепта приготування хумусу немає. Головне, обрати для себе найсмачніше поєднання інгредієнтів.
Якщо тебе цікавлять єврейські страви, то для тебе матеріал з рецептом приготування прісного єврейського хліба — маци.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.