Усього три столові ложки чорниці на день — і ти одразу відчуєш прилив сил і життєвий тонус, адже ця дика мешканка боліт і лісів містить у собі силу силенну корисних речовин.
А останні дослідження вчених довели: чорниці допомагають покращити пам’ять й пришвидшують реакцію — ідеальна підмога студентам, водіям і всім, хто поспішає жити! Тож яка користь чорниці, і чи є від неї шкода — читай в нашому матеріалі.
Чорниця — невеличкий чагарник з родини Вересових, який зростає здебільшого на північній півкулі та має чимало знайомих нам родичів: брусницю, лохину, журавлину. Усі вони цілющі, і це визнає офіційна медицина.
Вітамінна користь чорниці
До складу чорниці входять найкорисніші для здоров’я речовини: вітаміни А, Е, С, К1, В9 та РР. Мікроелементи калій, фосфор, залізо, йод, марганець, магній. А також пектини, натуральні цукри та клітковина, які насичують організм на клітковому рівні, тобто годують основу основ нашого тіла.
Усього одна чашка чорниці в день — це не просто ласощі, а смачні ліки, які дозволять позбутися симптомів багатьох хвороб:
- поліпшити роботу травної системи;
- нормалізувати менструальний цикл у жінок;
- усунути діарею, цистит, уретрит;
- покращити стан при цукровому діабеті;
- відновити зір;
- зняти запалення;
- загоїти рани;
- нормалізувати біохімічний склад крові при анемії та цукровому діабеті.
Головний скарб цієї ягоди — її антиоксиданти антоціани. Вони на клітинному рівні є гарною профілактикою ракових новоутворень.
Новітні дослідження про користь чорниці
А згідно з новим дослідженням факультету наук про життя та медицини у Великобританії, чашка дикої чорниці годує мозок так потужно, як не роблять цього будь-які інші продукти. Чорниця:
- стимулює роботу мозку;
- знижує кров’яний тиск і покращує здоров’я серцево-судинної системи;
- покращує судинний та церебральний кровотік, які є одними з ймовірних механізмів здорової когнітивної функції.
Також дослідження показало, що люди, які їдять чорницю, демонструють покращені виконавчі функції, зміцнюють короткочасну пам’ять і мають швидшу реакцію.
Дослідники вважають, що цілющий вплив чорниці пояснюється її синіми пігментами, які називаються антоціанами.
Величезна користь чорниці для нормальної роботи кишківника: в ягоді містяться пектини, які очищають ваш кишківник від шлаків та солей металів.
Чорниця чинить на шлунок дію, що дезінфікує: мікрофлора кишківника покращується і припиняються гнильні процеси всередині нього.
Корисна чорниця і для очей. Відновити зір чорницею можна навіть дитині, особливо на стадії, коли короткозорість тільки починається, або заради профілактики, коли на очі зростає навантаження в школі.
Дорослим чорниця працюватиме замість судинозвужувальних крапель для очей.
Одна склянка ягоди в день хоча б протягом тижня допоможе позбутися почервоніння і поліпшити кровопостачання ока.
Чим шкідлива чорниця
- Якою б корисною не була ягода, але і певна шкода від чорниці є. Відмовитися від споживання чорниці варто тим, хто страждає на запори. В’язкі властивості лише погіршать ситуацію.
- Алергічні реакції на чорницю виникають дуже рідко, але ж вони є, тож схильним до алергії людям потрібно бути обережними та простежити свої реакції.
- Також чорниця протипоказана при сечокам’яній хворобі. Через неї організм виділятиме з сечею щавлеву кислоту і це посилить перебіг хвороби.
А якщо ти хочеш дізнатися, яка користь обліпихи, читай про це в нашому іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.