Одна з найскладніших та водночас найважливіших процедур у сучасній медицині ще десятиліття тому звучала як щось далеке від наших реалій. Адже для такого хірургічного втручання як трансплантація органів потрібно було їхати за кордон. Та тепер ця операція доступна й в Україні.
Проте досі чимало людей не знають, що робити, якщо їм потрібна трансплантація, які будуть витрати, а також що потрібно зробити перед хірургічним втручанням.
Тому Міністерство охорони здоров’я України поділилося детальними інструкціями, які допоможуть підготуватися до трансплантації.
Як підготуватися до трансплантації
Як пояснюють в МОЗ, лікування починається саме з підготовки до пересадки органу. А тому потрібно чітко знати, що робити в цей період.
Насамперед потрібно отримати направлення від особистого лікаря або трансплант-координатора. Крім того, необхідно чітко знати, чи перебуваєш ти в листі очікування.
Важливо, щоб пацієнти були в листі очікування цього центру трансплантації, а їхні дані були внесені до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ).
У кожного медичного закладу, який має право проводити операції з пересадки органів, є власні листи очікування. І саме з них формується загальний список пацієнтів, які очікують на трансплантацію в Україні.
Загалом Національна служба здоров’я України уклала договори з 36 медичними закладами за пакетом Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів. Їхній перелік можна знайти за посиланням. Тож якщо ти ще не в листі очікування і твій лікар не дав тобі направлення, то є сенс звернутись до одного з цих центрів.
Скільки коштує трансплантація в Україні
Послуги, пов’язані з трансплантацією, для пацієнтів в Україні є безоплатними. Про це пишуть в Міністерстві охорони здоров’я України.
Загалом трансплантаційний пакет складається з послуг, наданих під час дотрансплантаційного, посттрансплантаційного періодів, і включає саму трансплантацію.
На кожному етапі держава фінансує:
- проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень пацієнтам та донорам;
- анестезія під час проведення діагностичних досліджень;
- надання психологічної підтримки;
- транспортування та доставка анатомічного матеріалу в заклад, де буде проведено трансплантацію;
- проведення хірургічної операції з пересадки донорського органу;
- забезпечення лікарськими засобами.
Разом з тим, Національна служба здоров’я України компенсує медичним закладам, які проводять трансплантації, надання медичних послуг у кожен з періодів.
Надання медичних послуг з посттрансплантаційного супроводу пацієнта триває з дати виписки пацієнта до 360 дня з моменту проведення операції.
Отож, завдяки програмі лише у 2024 році 261 людина отримала шанс на нове життя завдяки трансплантації.
Якщо ж твоїй малечі потрібне хірургічне втручання, то варто розібратися також ще в одному важливому аспекті. Читай, що треба знати про анестезію, її дію та ризики для дитини.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.