Українські та іноземні лікарі з початком повномасштабної війни в Україні почали стикатися з унікальними випадками на межі життя і смерті, з якими раніше не доводилося працювати.
Часто їм доводиться шукати нові та швидкі способи порятунку поранених бійців та цивільних. Видання BBC вирішило поділитися однією з таких історій.
Антибіотики більше не діють? Як виживають інфекції під час війни
Солдата Олександра Безверхнього привезли до столичної Феофанії з ампутаціями двох ніг, посіченим осколками животом, шматками плоті та важкою інфекцією.
Лікарі не давали гарантій, що він виживе. Особливо коли зрозуміли, що антибіотик не може впоратися з інфекцією. Та його змогли врятувати. Чоловік переніс уже понад 100 операцій. І нині перебуває на реабілітації.
Резистентність до антибіотиків є однією з найбільших загроз у медицині зараз. Це стан, коли організм звикає до препарату, і інфекцію чи хворобу не вдається подолати. ВООЗ повідомляло, що близько 1,3 млн людей щороку гинуть від резистентності до антибіотиків.
З резистентністю стикнулося і чимало українців, зокрема через вплив повномасштабної війни. Усе через те, що в лікарнях в рази збільшився потік людей, а відповідно і рівень заражень. Зараження, отримані в госпіталях, найчастіше будуть стійкими до антибіотиків.
У медичного персоналу лікарень може не завжди вистачати часу на стерилізацію та дезінфекцію робочих місць. Так бактерії виживають і стають збудниками інфекцій.
Медики додають, що мінно-вибухові травми у цивільних та військових часто вже з інфекціями. Це сприяє значному поширенню бактерій по лікарнях, від пацієнта до пацієнта. Адже з напливом поранених не всі лікарі можуть швидко впоратися.
Інший нюанс — поранених бійців часто перевозять з однієї лікарні до іншої, що також поширює кількість бактерій та інфекцій, стійких до антибіотиків.
Чим більше етапів, тим більше ризиків, що на фінальних етапах евакуації ми отримуємо пацієнта, який має різноманітну мікрофлору, інколи навіть мультирезистентну, — каже заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.
Досвід інших країн у випадку України користі не несе. Останні подібні випадки спостерігалися під час Другої світової війни.
Відмовитися від евакуацій між лікарнями медзаклади не можуть. Тоді вони будуть переповнені пораненими, і навантаження буде розподілене нерівномірно. Однак таким чином небезпечні інфекції потрапляють до лікарень Києва, Львова, Одеси та інших міст.
Заступник головного лікаря Феофанії Андрій Строкань каже, що близько 80% пацієнтів мають антибіотикорезистентні інфекції. Лікування таких випадків довге і складне. Пацієнтів ізолюють, шукають спеціальні ліки за кордоном, постійно очищують уражені ділянки тіла.
Прогрес резистентності до антибіотиків за темпом перевищує досягнення фармацевтики. Тож боротися зі стійкістю організму до антибіотиків кожен має самостійно — максимально обмежувати їх споживання.
Раніше ми розповідали, які захворювання не лікують антибіотиками.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!