Тривалий час медики та дослідники звертають нашу увагу на антибіотики — а саме їхню шкоду для нашого організму. З роками побоювання зростають, і цьому є причина. Резистентність до антибіотиків може спровокувати майже 2 млн смертей щороку.
Дослідження Global Research on Antimicrobial Resistance (Gram) Project, яке опублікували у The Lancet, свідчить, що в найбільшому ризику від резистентності до антибіотиків люди старшого віку. Видання The Guardian пояснило більше.
Науковці порівняли результати 1990-го та 2022-го років і дійшли висновків, що покращення вакцинації та гігієни допомогли зменшити кількість дитячих смертей з 488 тис. до 193 тис. відповідно, і до 2050 року дитяча смертність до 5 років має зменшитися ще вдвічі.
Але водночас смертність серед малюків зросла через стійкі до антибіотиків бактерії. Те саме відбувається і з літніми людьми.
Прогнозується, що до середини століття 1,91 млн людей щорічно помиратимуть у всьому світі безпосередньо через резистентність до антимікробних препаратів (АМР), — йдеться в дослідженні.
Покращити ситуацію можуть профілактика інфекцій, розширення доступу до медицини та створення нових видів антибіотиків. Резистентність до антибіотиків планують обговорити під час Генеральної асамблеї ООН.
Очікується, що там ухвалять рішення, яке допоможе скоротити смертність від стійких до антибіотиків бактерій на 10% до 2030 року.
Кількість смертей зростає в усіх інших (крім дітей — ред.) вікових групах, причому смертність серед людей 70+ уже зросла на 80% за три десятиліття, а до 2050 року очікується зростання на 146% з 512 тис. до 1,3 млн.
Люди старшого віку у більшій небезпеці, адже часто мають ослаблений імунітет, хронічні захворювання.
Крім смертей, антибіотикорезистентність навантажуватиме системи охорони здоров’я та може збільшити щорічні втрати ВВП до кількох трильйонів доларів.
Дослідники спрогнозували, що стійкість бактерій до антибіотиків найбільше вплине на смертність у таких країнах: Індія, Пакистан і Бангладеш, а також у частинах Південної та Східної Азії, Африки (на південь від Сахари).
Раніше ми розповідали, що в Україні ширяться інфекції, стійкі до ліків.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.