Повномасштабна війна вливає на розвиток і поширення інфекцій. Деякі з них стали стійкими, тобто резистентними до протимікробних препаратів. Читай, чому в Україні ширяться інфекції, стійкі до ліків, та як із цим боротися.
Видання CNN з посиланням на результати звіту CDC (Centre for Disease Control and Prevention — Центр контролю та профілактики захворювань — ред.) розповіло, що українські медичні заклади усе частіше стикаються з “тривожним зростанням” інфекцій, стійких до протимікробних препаратів, після початку повномасштабної війни.
Поширення резистентності до антимікробних препаратів виникає, коли бактерії, віруси, грибки та паразити припиняють реагувати на ліки. Це є кризою, яка вимагає термінового розв’язання.
Вважається, що у всьому світі резистентність бактерій до антимікробних препаратів спричиняє більше смертей, ніж ВІЛ або малярія, і визнана головною глобальною загрозою громадському здоров’ю, — пишуть дослідники CDC.
Резистентність до таких хвороб є однією з головних глобальних загроз громадському здоров’ю та розвитку за оцінкою ВООЗ. Згідно з даними за 2019 рік, від резистентності бактерій до антимікробних препаратів загинули близько мільйона людей у світі.
— В Україні й до початку повномасштабної війни був високий рівень резистентності до антимікробних препаратів. Збільшення кількості поранень і, пов’язане з війною, навантаження на заклади охорони здоров’я призводить до збільшення виявлення мультирезистентних організмів, які поширюються в Європі.
За словами дослідників, розв’язувати проблему потрібно вже зараз, під час війни, бо це може мати довгострокові наслідки для населення. За результатами опитування Центру громадського здоров’я України у 2022, 14% опитаних мали інфекції та високі показники антимікробної резистентності.
В іншому звіті, опублікованому CDC у серпні, йшлося, що в одного пораненого військового в Україні було виявлено шість бактерій, стійких до ліків.
Серед проблем, що впливають на поширення інфекцій, є недостатність нагляду за ними, погана гігієна, відсутність у лікарнях потрібного обладнання, недоступність засобів для контролю за поширенням інфекцій.
Покращення лабораторного виявлення інфекцій та контроль за ними радять почати з Тернопільської, Хмельницької та Вінницької областей.
Раніше ми розповідали про пневмонію, що шириться у Китаї.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.