Штучний інтелект вже неодноразово доводив, що з його допомогою людина здатна на більше. Та головна сфера, в яку варто вже сьогодні скеровувати відкриття людства — у медицину та науку. Особливо в час, коли здоровʼя людей підірване війнами, хворобами та постійним стресом.
Тепер діагностувати рак в Україні стане простіше та швидше: все завдяки Національній програмі з впровадження цифрової технології діагностики раку, в рамках якої штучний інтелект допомагатиме лікарям.
Що про це відомо — розповідаємо далі.
Діагностика раку за допомогою ШІ
Щоденно в середньому 167 українців помирають від раку, а щорічно близько 140 тис. українців дізнаються про діагноз рак та 63 тис. (45%) хворих помирають — свідчать останні дані Національного канцер-реєстру України.
Тож саме вчасна діагностика симптомів та виявлення хвороби може врятувати життя великій кількості хворих на онкологію.
Восени цього року Україна отримала унікальне обладнання, що здатне сканувати та аналізувати гістологічні знімки. Розробка KFBIO AI швидко визначає уражені ділянки та підозрілі клітини, визначаючи онкологію. Підвищення ефективності близьке до позначки 50 разів!
Все тому, що сама система на базі нейронної мережі має більші оптичні можливості, аніж у звичайних мікроскопів. Штучний інтелект може проаналізувати близько 1,5 тис. зразків гістології за добу.
Окрім цього, ШІ допомагає лікарю виставити більш точний діагноз, бо має доступ до інших зразків онкології.
Працює це так: сканер видає підозрілі слайди з тканинами, що можуть бути уражені раком, а лікар вивчає тільки їх. Таким чином, зменшується навантаження на лікаря.
Обладнання поставили в Україну у рамках Національної програми з впровадження цифрової технології діагностики раку. Тепер в нашій країні є можливість впровадження унікальної медичної технології цифрового сканування, зберігання та обробки даних.
Така можливість підніме на новий рівень діагностику раку й наблизить до рівня, впровадженого у країнах Європи. Цю програму ініціювали та запровадили медики й інженери на чолі з українським медичним експертом на інноватором Тиграном Амеляном.
— Національну програму з впровадження цифрової технології діагностики раку ми плануємо реалізувати в усіх областях України протягом пʼяти років. На першому етапі протягом року буде встановлено десять сканерів та планується навчання 30 спеціалістів.
Ці сканери стануть частиною нової унікальної української цифрової медичної платформи COR-Medical Platform з мобільним додатком, яка поєднає пацієнтів, лікарів та медичну індустрію в єдину екосистему, — пояснює Тигран Амелян.
Це дозволить пацієнтам за кілька хвилин після встановлення діагнозу отримати скани знімків у своєму телефоні та навіть переслати їх іншому лікарю у будь-якій точці світу для ще однієї консультації.
Нині два таких сканери вже встановили у двох медичних центрах України. Планується закрити таку потребу у лікарнях кожної області.
Також українські лікарі зараз вирішили обʼєднатися та підвищити рівень обізнаності громадян про те, як та чому розвивається онкологія в наших організмах. Детальніше про ОНКОсвідомість, читай у матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.