З розвитком людини та медицини зростає й кількість вірусів та патогенів, які провокують нові захворювання. Ба більше: наявні ліки часто неефективні проти нових форм хвороб, тож фармакологія також повинна розвиватися й видавати нові формули боротьби.
ВООЗ оголосила про попередню кваліфікацію першої вакцини проти мавпячої віспи. Що про неї відомо, кому можна вакцинуватися проти цієї хвороби та коли нова розробка стане доступною для введення, розповідаємо далі у матеріалі.
Вакцина проти мавпячої віспи: що відомо
Нова вакцина MVA-BN — перша вакцина проти мавпячої віспи, яку подали до списку попередньої кваліфікації.
Якщо попередню кваліфікацію схвалять, це допоможе швидше та якісніше надати допомогу громадам із гострою проблемою, зокрема в Африці, а також зменшить передачу вірусу та допоможе стримати спалах захворювання.
Відомо також, що виробником є Bavarian Nordic A/S. ВООЗ повідомляє, що оцінка ґрунтується на інформації, наданій виробником, та перевірці Європейського агентства з лікарських засобів, органом, що регулює та реєструє цю вакцину.
Ця перша попередня кваліфікація вакцини проти віспи є важливим кроком у нашій боротьбі з цією хворобою, як у контексті поточних спалахів в Африці, так і в майбутньому, — сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус.
— Попередня кваліфікація ВООЗ вакцини MVA-BN допоможе прискорити поточні закупівлі вакцин проти мавпячої віспи урядами та міжнародними організаціями, такими як Gavi та Unicef, щоб допомогти громадам, які перебувають на передовій надзвичайної ситуації, що триває в Африці та за її межами, — додала помічниця генерального директора ВООЗ з питань доступу до ліків і товарів медичного призначення Юкіко Накатані.
Наразі отримані дані свідчать, що одна доза вакцини MVA-BN, введена перед зараженням, має 76% ефективності захисту людей від віспи. Дві дози гарантують близько 82% ефективності.
Вакцинація після контакту є менш ефективною, ніж вакцинація до контакту з хворою людиною.
Вакцинація проти мавпячої віспи: кому рекомендована
Нову вакцину проти мавпячої віспи рекомендують вводити дорослим, старшим за 18 років.
Вакцина має вводитися двома дозами з інтервалом у чотири тижні. Її можна зберігати в холоді при 2–8 °C до восьми тижнів.
Попри те, що наразі вакцина не ліцензована для вакцинації дітей, однак ВООЗ вважає, що одну дозу MVA-BN можна вводити немовлятам, дітям та підліткам у випадку спалаху, коли переваги вакцинації переважають потенційні ризики.
Раніше ми розповідали тобі, яка різниця між мавпячою віспою та гарячкою Західного Нілу, а також чи схожі симптоми цих хвороб на ГРВІ чи COVID-19.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!