Продукти та їхня якість прямо впливають на наше життя. Це відомо давно! Та нині особливу увагу приділяють дослідженню корисних властивостей продуктів, які з них впливають на наше життя, розвиток чи пригнічення хвороб.
Так “відкривають” суперфуди, роблять популярними та дорогими доволі звичайні продукти. Одним із найважливіших у раціоні більшості людей планети є м’ясо. Дослідники взялися визначати, як м’ясо впливає на тривалість життя: скорочує чи подовжує?
Найбільш доступним м’ясом є курятина, тому вона і стала предметом досліджень. Як курятина впливає на здоров’я?
Біле м’ясо може скорочувати життя: результати дослідження
Видання Real Simple ділиться, що італійські науковці провели масштабне багаторічне дослідження, за яким дізналися, що споживання понад 300 г білого м’яса на тиждень збільшує смертність від різних причин на 27%, і збільшує частоту виникнення раку шлунково-кишкового тракту у понад два рази!
Однак причинами росту смертності і ризиків онкології можуть бути не лише сама курка чи індичка, а й способи приготування м’яса, які не розглядали у дослідженні.
Багато років лікарі та нутриціологи закликали змінити червоне м’ясо на біле, яке мало бути нібито кориснішим. Такий варіант видавався людям цікавим, адже курятина набагато дешевша за яловичину чи свинину.
Результати нового дослідження опублікували в журналі Nutrients. У дослідженні взяли участь 4869 добровольців з півдня Італії. Сама наукова робота тривала 18 років — з 2006 до 2024 року. Дослідники використовували інформацію про м’ясо, яке їли люди, а потім фіксували дані, коли вони помирали і від чого.
Дослідження показало, що у тих, хто їв понад 300 грамів птиці на тиждень, ризик смерті був на 27% вищим, ніж у тих, хто їв менш як 100 грамів. Ризик збільшувався суттєво для тих, хто їв у рази більше ніж 300 грамів.
Зокрема у тих, хто “зловживав” білим м’ясом, значно частіше виникали серцево-судинні хвороби, а також онкологія. Нове дослідження суперечить старшим, в яких йшлося про те, що біле м’ясо зменшує ризики раку шлунково-кишкового тракту.
— Це дослідження виявило зв’язок, а не пряму причину між вищим споживанням птиці та підвищеною смертністю, особливо від раку шлунково-кишкового тракту. Це не означає, що птиця викликає рак, — каже сертифікована дієтологиня Тереза Джентіле.
Найбільш шкідливою є курятина, приготована за високих температур: на грилі, барбекю, чи у фритюрі. Сильно вплине на організм й ультраоброблена курка.
Крім цього, у дослідженні не розглядали вплив відсутності чи наявності занять спортом, супутніх хвороб учасників та шкідливі звички, що теж могло вплинути на статистичні дані.
Відмовлятися від курятини зовсім — не варіант, пояснює Тереза Джентіле. Краще обмежити порції до допустимих, особливо людям старшого віку. Курка може бути в раціоні кілька разів на тиждень.
Аби максимально скоротити ризики для здоров’я, варто вибирати курятину домашню чи вільного вигулу. Також краще уникати нагетсів, інших видів сильно обробленого м’яса. Кращим варіантом буде запікання чи тушкування курки.
Раніше ми розповідали, як на довголіття впливає блакитних зон.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.