700 врятованих життів щороку! Які нові технології допоможуть виявити рак у жінок

Анастасія Жиденко редакторка сайту
мамографія

Коли стандартної мамографії недостатньо, на допомогу приходять інноваційні методи сканування!

Нове дослідження з Кембриджа вказує на те, що удосконалення програми скринінгу раку молочної залози може стати рятівним для сотень жінок із щільною структурою грудної тканини.

Щільні груди: у чому складність скринінгу

Як пояснює The Guardian, мільйони жінок щороку проходять мамографічний скринінг. Однак для 10% з них цей метод може виявитися недостатньо ефективним. Через високу щільність грудей пухлини просто зникають на фоні білого зображення тканини. Це значно ускладнює виявлення захворювання на ранній стадії.

Дослідники з Кембриджського університету стверджують, що завдяки новим методам сканування можна не лише виявити 3500 додаткових випадків раку щороку, а й врятувати 700 життів. Під час дослідження вчені протестували три додаткові способи скринінгу в понад 9 тисяч жінок із щільною тканиною грудей, що мали негативні результати мамографії.

Що саме тестували вчені

Вчені випробували три технології, а саме мамографію з контрастним підсиленням (CEM):

  • вводиться барвник для чіткості судин; скорочену магнітно-резонансну томографію (Ab-MRI) — більш швидкий аналог МРТ;
  • проводиться автоматизоване ультразвукове дослідження молочних залоз (Abus).

Найефективнішими виявилися перші два методи. CEM виявив 19 випадків раку на 1000 жінок, Ab-MRI — 17 випадків, тоді як Abus — лише чотири.

Оскільки стандартна мамографія діагностує близько восьми випадків на 1000, нові методи мають потенціал збільшити кількість виявлених випадків новоутворень у жінок зі щільними грудьми.

— Рання діагностика раку має величезне значення для пацієнтів з погляду лікування та перспектив. Ми повинні змінити програму скринінгу, щоб забезпечити ранню діагностику раку, що дасть набагато більшій кількості жінок набагато більше шансів на виживання, — зазначила професорка Фіона Гілберт.

Дослідники також запевнили, що ці висновки мають глобальне значення, адже щільна тканина молочної залози — поширене явище серед жінок у всьому світі.

Проте для повного розуміння ефективності цих методів потрібні додаткові дослідження.

Необхідні додаткові аналізи, щоб оцінити ризик гіпердіагностики та визначити доцільність впровадження нових сканувань з погляду витрат. Попри такі результати, фахівці радять однаково відвідувати мамографічний скринінг.

Також ми раніше розповідали, як захисти себе від раку молочних залоз.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.