Терапія мистецтвом: як концерти та вистави знижують рівень стресу

Анастасія Жиденко редакторка сайту
Терапія мистецтвом: як концерти та вистави знижують рівень стресу

Згадай свої відчуття після того, як ти виходила (-в) з театру після приголомшливої вистави чи милувалася (-ся) шедеврами на художній виставці. Ці емоції — це не просто приємні спогади.

За результатами британського дослідження, мистецтво і культура значно впливають на наше здоров’я, добробут і навіть економіку.  

Дослідники встановили: навіть рідкісне відвідування мистецьких заходів, наприклад, раз на кілька місяців, може суттєво покращити якість життя. Участь у концертах, спектаклях чи творчих майстер-класах допомагає боротися з депресією, полегшує біль і зменшує залежність від ліків. Про це написало видання The Guardian.

Культурна терапія

Перформативне мистецтво, як-от п’єси, балети чи музичні заходи, прямо пов’язане з покращенням емоційного стану та зниженням рівня болю. Саме так вважає один із авторів дослідження Метью Белл із Frontier Economics.

До того ж залучення до мистецтва може навіть уповільнити когнітивний занепад і запобігти деменції. А ще це допомагає людям залишатися активними.

Культура — це вигідно

За підрахунками, участь у культурному житті приносить суспільству близько 8 мільярдів фунтів стерлінгів щорічно. З цієї суми 7 мільярдів — це покращення якості життя, а ще 1 мільярд — підвищення продуктивності на роботі.  

Наприклад, у рамках ініціативи Четвер у музеї люди старше 65 років, які відвідували уроки малювання, стали менше звертатися до лікарів і почали почуватися краще. У фінансовому еквіваленті це принесло кожному учаснику близько 1310 фунтів стерлінгів.  

Не залишилася без уваги й молодь. Дослідження показало, що люди віком від 18 до 28 років, які беруть участь у театральних чи музичних заходах, частіше відчувають щастя і вважають своє життя більш осмисленим.  

Важливість інвестицій

Окрім цього, професорка Дейзі Фанкорт з Центру ВООЗ із питань мистецтва та здоров’я стверджує, що культура не лише приносить радість, а й допомагає знизити витрати на охорону здоров’я.

Будь-яке скорочення фінансування мистецьких програм може стати ризиком для громадського здоров’я. 

Міністр креативних індустрій, мистецтв і туризму Кріс Браянт підкреслює, що дане дослідження демонструє, наскільки важливим є збереження нашої культурної спадщини. Мистецтво збагачує наше життя, роблячи нас здоровішими, щасливішими та продуктивнішими.  

Тож, наступного разу, коли ти будеш вагатися, чи йти на концерт, чи виставу, то згадай — це не просто розвага, а інвестиція у твоє щасливе майбутнє.

Раніше ми розповідали, як мистецтво впливає на мозок

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.