Дешево, але геть нездорово: дослідження виявило негативний вплив пластикової тари на воду

Вікторія Мельник журналістка сайту
пластик шкода

Всі ми користувалися, або й продовжуємо користуватися пластиковими пляшками для води. Вони зручні, легші та дешевші за скляну тару.

Однак науковці бʼють на сполох: шкідливі речовини з пластику можуть потрапляти у воду, тим самим завдаючи шкоди людському організму! Здається, що це перебільшення? Тоді читай далі у матеріалі про результати дослідження Університету Цзінань та Університету Абу-Дабі.

Науковці розповіли, як саме пластикова тара для води може нашкодити людині.

Шкода пластикової тари для води: дослідження

У Лабораторії забруднення навколишнього середовища та здоров’я при Університеті Цзінань, що розташований у Китаї, провели дослідження шести пластикових тар, як на них впливає сонячне світло.

Науковці дослідили виділення летких органічних сполук (ЛОС), які виділялися під впливом сонячного світла, з пластикових пляшок у рідину всередині.

Для детального аналізу взяли шість типів пластикових пляшок для води.

Відомо, що дослідники використовували ультрафіолет А-випромінювання та сонячне світло, аби вивчити проблему виділення ЛОС.

Як показали результати дослідження, пластик в усіх пляшках, під дією ультрафіолету, почав виділяти складну суміш алканів, алкенів, спиртів, альдегідів і кислот, а склад органічних сполук різнився.

Вчені виявили серед досліджених екземплярів також високотоксичні ЛОС, які є канцерогенними — наприклад, н-гексадекан.

Такі результати можуть свідчити про небезпеку, що несуть пластикові тари для здоровʼя людини. Негативний вплив можна назвати кумулятивним, тобто таким, кий накопичується з часом.

— Наше дослідження надає переконливі докази того, що пластикові пляшки під впливом сонячного світла можуть виділяти токсичні сполуки, які становлять ризик для здоров’я.

Споживачі мають знати про ці ризики, особливо в умовах, де пляшкова вода піддається впливу сонячного світла протягом тривалого часу, — наголосили автори дослідження.

Це вже не перше дослідження, яке доводить негативний вплив пластику на воду та здоровʼя людини.

Доцент кафедри охорони навколишнього середовища, охорони здоров’я та безпеки Коледжу медичних наук з охорони навколишнього середовища та громадського здоров’я, доктор Рахаф Аджай у статті Університету Абу-Дабі зазначав, що пластикові полімери сприяють розвитку різноманітних хвороб.

— Більшість хімічних речовин, які використовуються для виробництва пластику, приписують властивості, що викликають рак і гормональні порушення.

Наприклад, покриття пляшок для води виготовляється з хімікату, відомого як бісфенол А, або BPA. Потенційні наслідки впливу BPA на мозок і передміхурову залозу плодів, новонароджених і дітей викликають занепокоєння.

Фталати, класифіковані як руйнівники гормонів, можуть пригнічувати вироблення андрогенних гормонів, — зазначав науковець.

Раніше ми розповідали тобі, як різне пакування впливає на продукти та чи є папір або картон кращим вибором за пластик — читай за посиланням.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.