Вічна утома, хвилювання та безсонні ночі. Як українці оцінюють своє здоров’я — результати опитування

Діана Просяник редакторка сайту
Як українці оцінюють власне здоров'я

Українці все частіше висловлюють занепокоєння через проблеми зі сном та постійну втому, що негативно впливає на їхнє загальне самопочуття. В умовах війни, яка змушує перебувати людей у постійному стресі, питання власного здоров’я набуває особливої актуальності.

Детальніше про те, як наші громадяни оцінюють рівень свого здоров’я, та що вони роблять для покращення самопочуття, розповідають у виданні Womo з посиланням на дані опитування медичної інформаційної системи Helsi.

Як українці оцінюють стан свого здоров’я

Дані опитування свідчать про те, що частина українців вважає свій стан здоров’я добрим або дуже добрим — таких 75,7%. Однак існує значний відсоток тих, хто вказує на посередній, поганий або дуже поганий стан здоров’я — 24,3%.

Стрес має суттєвий вплив на населення. Зокрема, це проявляється через такі симптоми як втома, проблеми зі сном та постійне хвилювання. Передусім, це стосується людей у віковій групі 35-44 років.

Проте на регулярні планові огляди здебільшого приходять молоді люди віком 18-25 років. Вони вакцинуються та регулярно обстежуються.

Водночас значна частина українців приходить до лікаря лише коли хворіють. Таких 45,7%, і це здебільшого люди старшого покоління.

Як люди покращують своє самопочуття

За останній рік багато людей в Україні стали більше приділяти уваги своєму здоров’ю. Більше про свій стан стали піклуватися 25,4% респондентів. 29,9% опитаних відповіли, що продовжують слідкувати за станом свого здоров’я, як і раніше.

Проте, для деяких це питання залишилося незмінним або стало менш пріоритетним — таких в сумі 38,5%.

Найчастіше люди в Україні підтримують своє здоров’я за допомогою таких методів:

  • часткова або повна відмова від алкоголю — 37,4%;
  • вживання БАД та вітамінів — 37,2%;
  • уникнення паління — 36,9%.

Також у ході проведення опитування більшість вказали, що шукають інформацію про своє здоров’я в інтернеті. 45,8% респондентів мають звичку гуглити симптоми хвороб.

Однак, важливо пам’ятати: щоб уникнути серйозних проблем зі здоров’ям, важливо не тільки шукати інформацію онлайн. Виділяй час на проходження медичних обстежень, роби чекапи та не забувай консультуватися зі своїм сімейним лікарем.

Чекап — це один з найпростіших способів дізнатися комплексну інформацію про стан свого здоров’я. Нині в лабораторіях можна перевіритися на наявність багатьох захворювань. Детальніше про те, що таке чекап та чому його важливо регулярно проходити ми розповідали раніше.  

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.