Соцмережі, охайність та розмови — кілька небанальних порад, як вибрати майстра манікюру

Вікторія Мельник журналістка сайту
як вибрати майстра манікюру

Безпечний манікюр — це не лише про красиве покриття нігтів, а й абсолютне керування до здоровʼя пластини та рук загалом. Велика частина жінок, — хоча нині також зростає тенденція і на чоловічий манікюр, — щомісяця відвідують кабінети майстрів манікюру, щоб покрити нігті.

Та ми впевнені, що хоча б раз у тебе виникала думка, як манікюр впливає на стан твоїх нігтів. Як перевірити кваліфікацію майстра (-ині), якщо соромно запитати про сертифікати напряму? І чи означають загалом сертифікати, які майстри зазвичай вішають у кабінеті, знання та розуміння своєї справи?

З цими та десятками інших запитань ми звернулися до інструкторки манікюру Марти Крисько. В індустрії манікюру вона уже девʼять років і, як сама зазначає, зростала разом з цією індустрією від моменту її появи в Україні.

У матеріалі ми розберемо:

  • що таке безпечний манікюр і яким він має бути?
  • на що варто звернути увагу при виборі майстра (-ині)?
  • що підтверджує знання спеціалістів?
  • чи може майстер (-иня) відмовити у процедурі? Коли і чому?
  • а також пул найпоширеніших запитань про манікюр, покриття та здорові нігті.

Як вибрати майстра манікюру

Марта Крисько наголошує, що безпечний манікюр — це, перш за все, про здоровʼя нігтів клієнта (-ки). Адже майстер (-иня) без належних знань може нашкодити нігтьовій пластині, а деякі зміни є незворотними.

Щодо безпечного манікюру — базою є сухожарова шафа або автоклав: вони призначені для стерилізації інструментів майстра.

— Але також важливою є компетентність майстра. Він може як покращити зовнішній вигляд наших нігтів, так і погіршити його, завдаючи непоправної шкоди — наприклад, це й деформація пластини, пошкодження лунки, яка є мʼякою ділянкою в зоні кутикули тощо. 

Під час виконання процедури її можна пошкодити сильним натисканням на ділянку, наприклад, апельсиновою кісточкою чи фрезою.

Клієнт (-ка) також може пошкодити свої нігті внаслідок самостійного виконання манікюру, чи більш побутових випадків — ударів, защемлень, порізів, роботи з агресивними хімікатами без захисту.

На щастя, ця частина нігтя відновлюється. Якщо майстер кваліфікована, то одразу проконсультує, що робити з нігтями. Зазвичай, відновлення триватиме від трьох місяців. Але є проблеми, які незворотні, — пояснює інструкторка.

Це, зокрема, пошкодження точок вросту. Це дві точечки, симетрично розташовані наприкінці нашої фаланги пальця.

— Хочу наголосити, що їхня функція — опора для вільного краю. Тобто вони тримають наш ніготь, який відростає, і надають йому архітектурно правильного вигляду. Пошкодження однієї або двох точок вросту може призвести до деформації нігтя.

Тобто, коли майстер неправильно поставить положення пилочки, або ж зріже точки вросту — вони “спускаються” до синуса — де в нас кути, тож ніготь втрачає правильну здорову опору вільного краю.

Як наслідок — нігті “клюють”, гнуться і це призводить до тріщин у стресовій зоні. Пошкоджені точки вросту вже ніколи не повернуться до норми.

У роботі з проблемними нігтями майстри мають виконувати реставрацію або нарощення, консультувати клієнтів, бо ми працюємо з живою людиною, — наголошує Марта.

Як перевірити компетентність майстра манікюру

Сертифікати та дипломи — це свідчення того, що людина прагне здобувати нові знання, переконана інструкторка. Але це не гарантія наявності бази знань.

То як перевірити майстра манікюру і пересвідчитися у безпеці процедури? Інструкторка назвала кілька критеріїв, на які варто звертати увагу.

Соціальні мережі

— Зараз багато людей записується саме через соціальні мережі. Сарафанне радіо також працює — але тут людина бачить результат роботи, чує відгук. Тут уже присутня довіра.

Важливо переглядати не лише фотографії робіт, а й читати опис знизу. Що пише майстер, який світогляд у цієї людини, якими термінами вона оперує? Та й загалом — що людина транслює та як ставиться до роботи.

Наявність сертифікатів, що висять на стіні за спиною майстра — це свідчення того, що людина прослухала інформацію, була присутня на курсах. Але це ще не гарантія, що знання були засвоєні.

Ще один момент щодо фото — ракурс. Ви ніколи не побачите чистоту виконаного манікюру з дальнього ракурсу. Також про безпеку та фаховість майстра свідчить наявність фото до, під час та після процедури, де видно всі етапи.

Зовнішній вигляд

— Важливо, щоб майстер не нехтував власною безпекою. А це:

  • одноразові рукавички, які майстер відрив при клієнтові;
  • маска (яка закриває ніс);
  • змінний одяг та змінне, зручне взуття;
  • заплетене волосся, яке не заважає під час виконання роботи;
  • інколи для захисту своїх очей можуть навіть використовувати окуляри.

Також важливим є вигляд та стан робочого місця. Поверхні не можуть бути липкими, після кожної процедури потрібно все прибирати, мити. Так, пил є нормою — у нашій роботі цього не уникнути. Але занедбаний стан робочого місця — табу.

Розмови та атмосфера

Інструкторка Марта також звертає увагу: професіоналізм проявляється і в розмові майстрів. Не можна обговорювати попередніх клієнтів — це непрофесійно, говорити про особисті теми.

Водночас відстороненість майстра, короткі відповіді та небажання щось пояснювати й консультувати — це також дзвіночок для клієнтів.

Охайність манікюру

Звісно, про кваліфікацію свідчить й остаточний результат. Не має бути печіння, свербежу, ламкості нігтів, затікання лаку тощо.

Red Flags майстра манікюру: коли треба відмовитися

Марта Крисько зазначає, що клієнти можуть і навіть мають ставити майстрам абсолютно всі запитання, які їх цікавлять.

Компетентний майстер обовʼязково проявить ініціативу, розповість, пояснить і проконсультує.

Уточнювальні моменти можна перепитати ще на етапі запису.

— Манікюр — це здоров’я та безпека в усіх її проявах. А вже після цього йдеться про комфорт та зручність, тому що якщо майстер покриє не тим матеріалом або неправильно виконає той чи інший процес, дискомфорт буде навіть у побутовій рутині.

І вже далі, манікюр — це про красу. Бо, я наголошую: наші нігті не створенні для покриття. Вони дані природою для захисту закінчення пальців від травм, — пояснює вона.

Загалом, інструкторка зазначила кілька моментів, які можна вважати “червоними прапорцями” майстра манікюру.

  1. Комунікація з клієнтом — майстер має відповідати на всі запитання повно.
  2. Недотримання правил стерильності — якщо рукавиці наділи до початку процедури, а крафт-пакет зі стерильними інструментами відкрили не безпосередньо на очах клієнта.
  3. Липке, брудне робоче місце з великою кількістю зайвих предметів.
  4. Недоречні розмови майстра, неохайний зовнішній вигляд.
  5. Поганий, занедбаний стан матеріалів, інструменти, які не почистили.
  6. Відволікання майстра на телефон.

Чи може майстер манікюру відмовити у процедурі

Загалом, інструкторка каже, що це індивідуальна справа кожного майстра. Сюди часто відносять запізнення на процедуру, хамство, неадекватну поведінку.

Чимало майстрів просять клієнтів приходити у студію без дітей, тварин та “групи підтримки”.

— Якщо говоримо про здоровʼя нігтів, то майстер може і має відмовити у процедурі, якщо є якісь негаразди з нігтями. Наприклад, деформації пластини, плями, кров, синці, грибок — спеціаліст має направити людину до лікаря, наприклад, подолога або дерматолога.

В нас популярно брати з клієнтів розписку — мовляв, якщо дуже хочуть зробити покриття, то це на їхній відповідальності. Але це не правильно, бо, по-перше, такі папери не мають ніякого юридичного підтвердження.

А по-друге, роботу все одно виконує майстер. І саме ця людина розуміє всі наслідки таких дій.

Скільки можна носити манікюр, або все, що тебе цікавило: запитали в інструкторки

— Чи існує гарантія на покриття?

— Так, існує. Загалом, це два тижні. Саме бренди дають цю гарантію на свої матеріали.

— Чи можна відростити натуральну довжину?

— Неможливо. Тобто, теоретично, вони відростуть. Але натуральні нігтьова пластина не створена для довжини. Інакше нігті будуть тріскатися, ламатися, скручуватися.

Тож довжина — це нарощення або реставрація.

— Чи треба інколи знімати покриття, щоб нігті “подихали”?

— Нігтьова пластина — це відмерла тканина. Дихати вона не може, і не буде. Єдине, що ми можемо підживити, це корінь нашого нігтя. Тому задля такої мотивації знімати покриття не потрібно.

— Чи можуть бути проблеми, якщо постійно носити покриття?

— Ні, взагалі ніколи. Все, що може нашкодити — це майстер та догляд клієнта. Це стосується будь-чого: вій, брів, волосся, шкіри.

Так, всі гелі та лаки — це хімія. Але компетентний майстер ніколи не нашкодить клієнту цими речами.

— Як часто варто ходити на гігієнічний манікюр, якщо не носиш покриття?

— Це індивідуально, кому коли зручно.

— Чому з’являються білі плямки на нігтях і чи дійсно це свідчить про нестачу вітамінів?

— Так, наш організм може на нігтях показати, які проблеми є всередині. Тому будь-які утворення, плямки свідчать про якісь проблеми зі здоровʼям. Білі плямки, зазвичай, дійсно є наслідком нестачі вітамінів.

Але це не критично, їх можна покривати. Проте майстер має проконсультувати клієнта про наявність проблеми, — висновує інструкторка манікюру Марта Крисько.

Повне інтервʼю можна побачити у відео і дізнатися відповіді на всі запитання.

Раніше ми розповідали тобі про пудровий манікюр — його переваги та недоліки для нігтів.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.